14 різних видів плитки для відкритих терас і як її вибрати
Джо Нортон — експерт з ландшафтного дизайну, який проектує та будує стіни, патіо та доріжки. Він володіє та керує ландшафтним бізнесом з 2002 року. Його досвід включає професійну роботу муляра та укладальника плитки в штаті Мен і на Гаваях.
Джонатан К. Брюер II — ліцензований генеральний підрядник, що спеціалізується на реконструкції кухонь, ванних кімнат і загальному будівництві з двадцятирічним професійним досвідом.
Трендові відео
Плитка для відкритих патіо включає в себе як натуральні, так і штучні матеріали, нарізані однакової форми і товщини, які прикріплені до міцної, рівної основи. Переважна більшість відкритих патіо побудовані з використанням тієї чи іншої форми кладки, наприклад, залитого бетону (іноді пофарбованого або рельєфного), цегли або кам’яної бруківки. Але також можна викласти внутрішній дворик плиткою — варіант, який дає набагато більше можливостей для вибору дизайну. Укладання плитки може бути гарним способом причепурити існуючу бетонну плиту або цегляну терасу, коли вона постаріє.
Роздрібні торговці, які пропонують плитку для зовнішніх робіт, часто продають досить заплутаний асортимент продукції, включаючи деякі, які ви, можливо, не розглядали для використання на вулиці. Вибір правильного продукту значною мірою залежить від вашого клімату та сфери застосування. Наприклад, незапечатана плитка з пісковика, яка ідеально підходить для сухого клімату Арізони, зовсім не підходить для вологого клімату штату Мен, де зимові морози — звичайна справа.
Міркування щодо вартості
Оцінити витрати на патіо з плитки досить складно, враховуючи величезний асортимент доступних матеріалів і відмінності у вартості праці в різних регіонах. Однак, природні середні показники показують наступне:
- Глиняна плитка (порцелянова, керамічна, кар’єрна) : Матеріали можуть коштувати від $2 до $30 за квадратний фут; робоча сила — від $4 до $14 за квадратний фут.
- Плитка з натурального каменю: матеріали можуть коштувати від $5 до $35 за квадратний фут; праця — від $8 до $20 за квадратний фут. Дешевші варіанти — пісковик, вапняк і травертин; дорожчі — мильний камінь, граніт і сланець.
- Синтетична та дерев’яна плитка: вартість пластикової, гумової або килимової плитки в середньому становить близько $3 за квадратний фут; більшість людей встановлюють ці матеріали самостійно. Дерев’яна терасна плитка коштує в середньому від $8 до $12 за квадратний фут, а композитна терасна плитка — від $4 до $8 за квадратний фут.
Нижче ми розповімо про переваги та недоліки кожного типу плитки, а також про фактори, які слід враховувати при виборі найкращого варіанту для вас і вашого внутрішнього дворика.
Шифер
Найкраще підходить для Патіо високого класу в будь-якому кліматі. Сланець — один з найкращих варіантів натурального каменю для облаштування відкритих патіо. Сланець — це метаморфічна гірська порода, сформована під впливом високої температури і тиску. Він дуже твердий і міцний, а також дуже стійкий до води. І на відміну від деяких інших природних каменів, ви можете вибрати виріб з природною текстурою, яка робить його не таким слизьким, як деякі інші натуральні камені. Багато людей думають про сланець як про темно-сірий або чорний камінь, але насправді він доступний у різних кольорах, включаючи фіолетовий, зелений і помаранчевий.
Порада
Шифер та інші природні кам’яні матеріали також продаються у вигляді бруківки неправильної форми для укладання на відкритих майданчиках. Зазвичай це осадові породи каменю, які природним чином розколюються вздовж горизонтальних площин. Хоча ця бруківка відносно тонка, вона не має тієї однорідності, яка притаманна плитці, що точно вирізана до квадратної або прямокутної форми і товщини. Сланець, вапняк і пісковик — це кам’яні вироби, які також можна знайти в цій бруківці, в той час як граніт і травертин частіше зустрічаються у вигляді справжньої плитки, яка розпилюється до однорідного розміру. Плитку з натурального каменю найкраще купувати в магазинах, що торгують плиткою, тоді як бруківку неправильної форми зазвичай можна знайти в магазинах ландшафтного дизайну.
Граніт
Найкраще підходить для Висококласних патіо, на яких навряд чи з’являться плями. Ще один природний камінь, який іноді використовують для патіо, граніт — це магматичний мінерал, що утворюється при охолодженні рідкої вулканічної магми. У його складі зазвичай переважає кварц. Граніт — це високоякісний, преміальний матеріал для мощення, але він має певні недоліки при використанні на відкритому повітрі. Гранітна плитка зазвичай сильно відполірована, що може зробити її слизькою у вологому стані. І це відносно пористий камінь порівняно з іншими видами плитки; його потрібно регулярно герметизувати, щоб запобігти появі плям і проникненню води. Гранітну плитку не складно встановити на попередньо вимощену поверхню, але різати її (та інший природний камінь) найкраще мокрою пилкою, яку можна придбати в пунктах прокату.
Вапняк
Найкраще підходить для: Теплий, сухий клімат. Вапняк — це осадова гірська порода, що складається переважно з вуглецевих решток морського життя, спресованих протягом мільйонів років. Нерідко у вапняку можна помітити крихітні скам’янілості — іноді навіть у тротуарній плитці. Вапняк був улюбленим будівельним матеріалом протягом тисячоліть завдяки його відносній поширеності та простоті обробки. Більшість вапняків зустрічається в різних відтінках коричневого, червоного, червоного або сірого, причому світліші кольори особливо добре відбивають тепло. Вапняк — м’якший камінь, ніж сланець або граніт, і тому його досить легко подряпати або сколоти. І його потрібно регулярно герметизувати, щоб запобігти появі плям. Він більше підходить для патіо в сухому кліматі і не дуже добре підходить для регіонів з суворими зимами.
Порада
Вапняк також є дуже популярним матеріалом для мощення відкритих майданчиків плитами неправильної форми. Цей тип більш неформального патіо часто встановлюється як «піщана» поверхня — укладається на розрівняне ложе з гравію, а шви заповнюються пористим піском для бруківки. Встановлений таким чином, а не за допомогою розчину, внутрішній дворик з плитняку може бути цілком практичною поверхнею в холодному кліматі, оскільки волога безпечно відводиться, просочуючись крізь шви і гравійну подушку. Однак такий внутрішній дворик не матиме формальної гладкої поверхні, яку забезпечує вапнякова плитка, покладена на будівельний розчин.
Плитка з пісковика
Найкраще підходить для: Сухий клімат без морозів. Пісковик — ще одна осадова гірська порода, навіть м’якша за вапняк, але з тими ж обмеженнями. Він утворюється з шарів пісків, спресованих з часом, і має красиву текстуру. Пісковик досить м’який і вразливий до подряпин, його потрібно регулярно герметизувати, щоб запобігти появі плям і проникненню води. Це ще один камінь, який найкраще підходить для внутрішніх двориків у сухому кліматі без зимових циклів замерзання-розморожування. Але він зазвичай значно дешевший, ніж вапняк та інші плитки з натурального каменю. Пісковик — ще один з видів натурального каменю, доступний у вигляді плит неправильної форми для мощення на відкритому повітрі в установках з піщаною сумішшю.
.
Плитка з травертину
Найкраще підходить для Патіо високого класу в сухому кліматі. Травертин — це різновид природного осадового каменю з красивою текстурою і кольором. Вважається різновидом вапняку, цей камінь видобувається навколо природних мінеральних джерел. Хоча він дуже привабливий і твердий, його поверхня злегка пориста, на якій може накопичуватися бруд, якщо її не відполірувати до блиску. А сильно відполірований травертин може бути дуже слизьким, коли він мокрий. Якість травертину значно варіюється залежно від місця його видобутку. Для внутрішнього дворика травертин з Туреччини або Італії вважається більш водостійким, ніж камінь з Мексики або Китаю.
Плитка з мильного каменю
Найкраще підходить для Будь-який клімат; там, де водостійкість і стійкість до плям є критично важливими. Названий так за свою гладку, шовковисту текстуру, мильний камінь є непористим природним каменем, який досить стійкий до води і плям. Він має високу термостійкість, що робить його корисним в дуже жаркому кліматі. Це чудовий камінь для облицювання басейнів, а також добре підходить для використання у вологому, морозному кліматі. Мильний камінь часто вважають чорним або темно-сірим, але він також буває зеленого і блакитно-сірого відтінків. Плитку з мильного каменю може бути важче знайти, ніж інші види натурального каменю; може знадобитися замовлення у спеціалізованих роздрібних магазинах або через Інтернет. Мережеві магазини не часто мають у своєму асортименті плитку з мильного каменю.
Кар’єрна плитка
Найкраще підходить для Елітних внутрішніх двориків у теплому кліматі. Незважаючи на назву, кар’єрна плитка не видобувається з природних кар’єрів, а є різновидом гібридного штучного каменю, виготовленого з дуже щільної неглазурованої глини в поєднанні з подрібненими природними мінералами і обпаленого для створення твердого продукту — подібно до того, як утворюється традиційна цегла. Це надзвичайно міцна плитка, яка дуже добре функціонує як матеріал для мощення внутрішніх двориків. Фактично, ця форма плитки була створена спеціально для використання на відкритому повітрі у внутрішніх двориках і патіо. На відміну від керамічної та керамогранітної плитки, кар’єрна плитка доступна в обмеженому діапазоні кольорів, включаючи червоний, коричневий або сірий. Кар’єрна плитка створює середземноморський вигляд, який дуже цінується багатьма домовласниками. Незважаючи на те, що вона зазвичай неглазурована, кар’єрна плитка має хорошу водонепроникність, а її текстура запобігає слизькості на мокрому покритті. Кар’єрна плитка — не найкращий вибір для клімату, де взимку переважають мінусові температури. Вона також відома тим, що легко вбирає плями, якщо її регулярно не заклеювати. Однак у відповідному кліматі це один з найкращих варіантів для внутрішнього дворика. І вона дуже добре працює як підлогове покриття для сонячних веранд у будь-якому кліматі.
Керамічна плитка
Найкраще підходить для Патіо з невеликим навантаженням у теплому кліматі. Традиційна керамічна плитка для підлоги може бути прийнятним вибором для відкритих терас за умови, що вона має рейтинг PEI, який вказує на достатню міцність. Вони виготовляються з глини, обпаленої при високих температурах, і покриваються глазур’ю для створення твердого поверхневого шару. Загалом, керамічна плитка найкраще підходить для патіо з невеликим навантаженням, оскільки вона не буде такою міцною, як інші варіанти. Якщо ви обираєте керамічну плитку, переконайтеся, що це підлогова плитка, достатньо міцна для використання в патіо; керамічна плитка, що продається як настінна, ніколи не буває достатньо міцною для підлоги або патіо. Як і у випадку з керамогранітом, вартість матеріалів для керамічної плитки сильно варіюється, хоча вона, як правило, дещо дешевша за керамограніт і набагато дешевша за натуральний камінь. Переконайтеся, що керамограніт має текстуровану, матову поверхню; блискуча, гладка плитка може бути надзвичайно слизькою, коли вона мокра.
Порада
Штучна плитка (керамічна, керамогранітна, кар’єрна) при укладанні всередині приміщень зазвичай монтується на тонкошарові клеї. Вони можуть досить легко розхитатися або потріскатися, якщо вода просочиться під плитку в холодному зимовому кліматі. Якщо ви хочете використовувати штучну плитку на вулиці, радимо нанести ізоляційну мембрану на бетонну плиту основи і використовувати плиточну затірку, призначену для використання на вулиці. Затирка для зовнішніх робіт зазвичай має високий відсоток латексу для поліпшення гнучкості.
.
Керамограніт
Найкраще підходить для Стильні внутрішні дворики в теплому кліматі. Керамограніт — це особливо щільний і міцний різновид кераміки, виготовлений з дрібної глини, обпаленої при більш високих температурах, ніж стандартна керамічна плитка, тому більшість керамогранітів, призначених для облицювання підлоги, можуть також використовуватися для облаштування патіо. Найкращим вибором буде текстурована, матова плитка без глянцевої поверхні, яка буде слизькою у вологому стані. Більшість керамогранітів достатньо товсті та міцні для використання на підлозі, але переконайтеся, що ваш виріб призначений для такого використання. Ціни на керамограніт досить широко варіюються, але зазвичай він дорожчий за звичайну керамічну плитку, але доступніший за натуральний камінь. Керамограніт можна виготовити під мармур, граніт та інші матеріали — навіть під дерево або метал, тому він пропонує велику гнучкість у дизайні.
Порада
Плитка на основі глини (керамічна, керамогранітна та кар’єрна) частіше використовується всередині приміщень і може бути не призначена для зовнішнього використання. Обов’язково перевірте технічні характеристики, щоб переконатися, що ваша плитка придатна для укладання на вулиці. Найімовірніше, це може бути проблемою в кліматі, де випадають регулярні опади або взимку бувають низькі температури. Зверніться за порадою до місцевого продавця плитки. Плитка, яка чудово працює в сухому, м’якому кліматі з мінімальними перепадами температур, як, наприклад, у Сан-Дієго, може виявитися абсолютно непридатною для внутрішнього дворика в Чикаго.
Бетонна плитка
Найкраще підходить для: Дуже міцні, доступні поверхні. Щоб отримати вигляд натурального каменю за меншу ціну, зверніть увагу на бетонну плитку, яку відливають із залитого бетону і надають їй текстури та кольору, що нагадують натуральний камінь або високоякісну керамічну плитку. Більшість бетонних плиток для внутрішнього дворика — це фактурні вироби, які легко забруднюються, якщо їх регулярно не герметизувати.
Дерев’яна терасна плитка
Найкраще для: Патіо, схожих на палубу. Це великі квадрати дерев’яної або композитної дошки, прикріплені до опорних планок, як правило, з краями, що з’єднуються між собою. Зазвичай виготовлена зі стійкої до погодних умов деревини, такої як кедр або червона деревина, терасна плитка створює ефект палуби на рівні землі, але без необхідності в підстилці. Їх досить легко встановити на бетонний внутрішній дворик, але якщо ви хочете встановити їх на новому місці, може знадобитися значна підготовка у вирівнюванні та розрівнюванні.
Пластикові плитки, що з’єднуються між собою
Найкраще підходить для: Прості в укладанні, неслизькі поверхні. Відносно нова форма плитки представлена пластиковою плиткою із замкнутими краями. Перевага цієї плитки полягає в тому, що її текстура захищає від ковзання та падінь, а також вона легко монтується своїми руками. Просто викладіть їх на рівну поверхню і з’єднайте краї між собою. Це не найелегантніше з рішень для внутрішнього дворика, але це може бути гарним і надзвичайно простим способом покрити існуючий внутрішній дворик з бетонних плит, який потребує оновлення. Вони надзвичайно довговічні і легко знімаються, коли вам це потрібно. Плитка має перфорацію, що дозволяє воді стікати крізь неї.
.
Гумова плитка
Найкраще підходить для: Спортивні майданчики, ігрові зони. Гумова плитка, яку часто використовують для спортивних майданчиків та інших ігрових зон, схожа на пластикову плитку, що переплітається, з краями, які з’єднуються між собою, утворюючи однорідну, пружну поверхню. Для покриття майданчиків, де граються діти, випускаються дуже м’які гумові плитки. Гумова плитка також може бути хорошим вибором навколо басейнів. Укладання гумових плиток — надзвичайно простий проект, який можна зробити своїми руками.
Килимова плитка
Найкраще підходить для: Зручна, барвиста поверхня для сухого клімату. Для чогось зовсім іншого розгляньте килимову плитку, виготовлену з килимового покриття для приміщень і вулиць. Залежно від типу, плитка може наклеюватися, приклеюватися за допомогою клейкої стрічки або мати краї, що з’єднуються між собою. Вони легко встановлюються на бетонні плити і легко знімаються, якщо плитку потрібно замінити через забруднення або пошкодження.
Як вибрати плитку для відкритих терас
Купуючи плитку для відкритих терас, поговоріть з торговим представником у магазині, де ви купуєте плитку. Пояснюючи свої потреби, підкресліть, що ви будете використовувати продукт на вулиці. У різних регіонах можуть існувати значні відмінності в тому, які продукти підходять для використання на відкритому повітрі. Як правило, холодний і вологий клімат має більш обмежений вибір матеріалів, особливо якщо є цикли замерзання-відтавання.
Найкраще купувати плитку в магазині, який спеціалізується на продажу плитки для внутрішнього дворика, можливо, в тому, який також пропонує послуги з укладання. Такий продавець буде дуже зацікавлений у тому, щоб ваша плитка прослужила вам довго, і відрадить вас від продуктів, які не підходять для вашого випадку.
Початкова консультація з ландшафтним підрядником, який будує відкриті патіо, також може бути корисною. Обговорення з підрядником дасть змогу зрозуміти, які типи плитки найкраще підходять для вашої ситуації. Незалежно від того, вирішите ви купувати послуги підрядника чи ні, ви отримаєте чітке уявлення про свої можливості.
Хоча багато з тих же міркувань, що і при виборі плитки для внутрішніх приміщень, також впливають на вибір плитки для зовнішніх терас, є деякі моменти, які необхідно мати на увазі в першу чергу:
- Міцність: На відміну від плитки, що використовується для стін і підлоги в приміщенні, плитка для вулиці повинна бути особливо міцною і здатною витримувати широкий діапазон температур і погодних умов. Наскільки міцною вона повинна бути, залежить від рівня використання, який ви передбачаєте. Патіо для спокійної пари пенсіонерів вимагає інших матеріалів, ніж для сім’ї з активними дітьми, які розкидають ігрове обладнання.
- Бюджет Патіо може бути досить просторим простором, і покриття його розкішною плиткою може коштувати набагато дорожче, ніж облицювання плиткою меншого внутрішнього простору, наприклад, ванної кімнати. З цієї причини вартість є дуже важливим фактором при виборі плитки для внутрішнього дворика. Діапазон цін може бути величезним: від 1 долара за квадратний фут за такий матеріал, як килимова плитка або базова керамічна плитка, до 50 доларів за квадратний фут за встановлення високоякісного сланцю або мильного каменю для внутрішнього дворика.
- Стиль: відкриті патіо повинні гармонійно поєднуватися із загальним виглядом ландшафту, архітектурними особливостями та матеріалами будинку. Вибирайте матеріали з кольорами і текстурами, які відповідають загальному вигляду вашого будинку.
- Текстура і стійкість до ковзання: Текстура і «слизькість» плитки набагато важливіші для зовнішніх робіт, ніж для плитки для внутрішніх приміщень. Вологість часто притаманна відкритому дворику, і текстура плитки повинна мати певні «зубці», які не дають користувачам посковзнутися. Неслизькі поверхні є критично важливими для зовнішньої плитки, і з цієї причини деякі варіанти матеріалів виключаються. Текстура поверхні патіо також може вплинути на вибір меблів для патіо.
- Погодні умови : Якщо ви живете в місцевості, що піддається циклу замерзання і відтавання, вам знадобиться плитка для внутрішнього дворика, здатна витримувати екстремальні перепади температур. Наприклад, порцеляна має дуже низький показник водопоглинання, тоді як піщаник досить пористий. Якщо вода поглинається плиткою, а потім замерзає, це може призвести до розтріскування плитки або розриву швів між плитками.
- Освітленість: Хоча це не часто усвідомлюється, кількість сонячного світла, що потрапляє на внутрішній дворик, впливає на вибір плитки. Яскраві, сонячні місця вимагають темнішої плитки, в той час як тьмяні, тінисті ділянки повинні бути викладені яскравішим матеріалом, який освітлює простір.
- Зручність укладання: Хоча будь-яка з цих плиток може бути встановлена майстрами, які мають помірні навички та певні енергійні амбіції, деякі з них піддаються укладанню краще, ніж інші. Наприклад, натуральний камінь досить важкий і його важко різати, в той час як інші варіанти, такі як палубна плитка, гума або замковий пластик, легко монтуються. Загалом, будь-який майстер, знайомий з укладанням плитки в приміщенні, може також встановити внутрішній дворик з плитки, хоча методи і матеріали можуть дещо відрізнятися.
Джерела статті
The Spruce використовує лише високоякісні джерела, включаючи рецензовані дослідження, для підтвердження фактів у наших статтях. Ознайомтеся з нашим редакційним процесом, щоб дізнатися більше про те, як ми перевіряємо факти та забезпечуємо точність, надійність та достовірність нашого контенту
- Чи можна використовувати керамічну плитку на вулиці? Atlas Ceramics.