До якого віку ростуть коти?

До якого віку ростуть коти? - Ветеринар

Утримання в приватних квартирах і будинках домашніх улюбленців щороку збільшує оберти. І всі знають, що в пріоритеті у багатьох людей перебувають представники сімейства котячих. Причин, через які люди віддають перевагу котам і кішкам, кілька. Дехто вважає, що утримання дешевше, ніж, припустімо, собак, і що ці улюбленці завдають менше турбот. Інші слідують популярним рухам, адже мати вдома кішку, тим паче оригінальної породи, — це на даний час дуже престижно. Але є й такі люди, які обирають кота, бо їм хочеться, щоб хтось чекав на них вдома і створював особливий затишок. Є думка, що кішки егоїстичні, служать тому, хто їх годує. Але це не так: вони, як і собаки, вибирають собі господаря самі.

До вибору такого домашнього улюбленця необхідно ставитися серйозно, не забувати про специфіку породи і належного догляду, адже кожна кішка індивідуальна і вимагає особливого підходу. Одне з дуже популярних запитань, яке може з’явитися у людини, яка збирається завести кота — до якого віку буде рости її улюбленець.

Певної цифри немає — все залежить від найрізноманітніших чинників. Власне про це і поговоримо в нашій статті.

Що впливає на швидкість росту

Ростуть коти різних порід по-різному. Перед тим як оголосити конкретні цифри, з’ясуймо чинники, які мають безпосередній стосунок до росту тварини.

  • Порода і спадковість. Це один із досить значних чинників, власне він дає старт і конкретні задатки для зростання. Наприклад, великі коти ростуть довго, поки не можуть досягати потрібного розміру. Що стосується спадковості, то тут все як у всіх: чим більші батьки, тим крупніше їхнє потомство.
  • Належність до поверхні статі. У цьому варіанті своє бере генетика. Жіночі особини істотно відстають у рості від чоловічих. Також фахівцями було доведено, що коли у кішки настає статева зрілість, її зростання зупиняється; коти ж, навпаки, ростуть далі далі.
  • Особливості харчування. Гормони росту у всіх котів закладені на вродженому рівні. Саме від правильного і повноцінного харчування, яке відповідає вимогам котячого організму, містить корисні вітаміни, мінерали та мікроорганізми, залежить ріст тварини. Досить важливо, щоб раціон кота був різним і містив вітаміни групи А, В, D.
  • Умови утримання. Якщо порівняти кота-безпритульника і того, хто живе в будинку, то відмінність у зростанні помітна неозброєним оком. Пов’язано це перш за все з тим, що коти, які живуть на вулиці, у багатьох випадках мають невисокий рівень імунітету і багато різних хвороб. А ось тварини, які живуть вдома, красиві, за станом їхнього здоров’я ретельно стежать господарі.

Також необхідно виділити, що на швидкість росту впливають ще й різні ліки, які може вживати тварина, різні паразити, що живуть на шкірі та шерсті, хвороби. Досить часто котів і кішок, які проживають у будинку, піддають хірургічному втручанню, в народі відомому під назвою «кастрація» і «стерилізація».

Такі процедури мають великий вплив на ріст тварини. У багатьох випадках улюбленці, які зазнали їх, починають набирати вагу і сильно ростуть.

Позначки:, , , , ,
close