Як зібрати сечу на аналіз у кішок і собак

Аналізи сечі у ветеринарії-дослідження, яке потрібно при багатьох хворобах вихованців проживають в будинку, проте господарі часто не беруть до уваги цим призначенням по одній-єдиній причині: складно зібрати зразок.

Однак що робити, якщо ветеринар підозрює у вашої кішки або собаки хворобу нирок або сечокам‘яну хворобу? Або ці діагнози встановлені і потрібен суворий контроль стану? Досвідчені господарі і ветеринари придумали дуже багато способів зібрати якісний зразок.

Вимоги до зразка сечі

Зрозуміло, найбільш інформативна перша ранкова сеча. І якщо з собакою ця проблему можна вирішити просто, то кішки гуляють самі по собі, вночі вправі не спати, а займатися власними котячими справами, і яке сечовипускання у вихованця буде першим, питання непросте. Тому з кішками цим правилом можна знехтувати.

Як і у людей, у тварин брати краще середню порцію сечі, але кішки ходять в лоток, у дрібних порід собак обсяг сечовипускання не до такої міри великий, щоб його варто було розділяти, а пси взагалі мочаться порційно. Тому тут-що зібрали, те й добре.

Чистота зразка-те, за що слід битися, адже брудний зразок з великими шансами дасть некоректний результат. Не можна збирати сечу з підлоги, зливати в забруднені ємності.

Терміни зберігання зразка необхідно дотримуватися, інакше результат, знову ж таки, буде спотворений. При температурі 20 градусів сеча зберігається не більше години. Якщо ви не можете доставити її в лабораторію в даний термін, відразу поставте пробу в холодильник.

Як зібрати сечу у кішки або кота

 • лоток, ретельно вимитий або, що краще, Новий;
 • стерильний шприц об’ємом 5 або 10 мл;
 • контейнер для сечі або калу з аптеки;
 • невбираючий наповнювач для лотка.

З лотка необхідно розсипати старий наповнювач, добре промити його із засобом для миття, ретельно прополоскати і висушити. Якщо дно лотка подряпане або пошкоджено якимось іншим чином, краще купити спеціалізований доступний лоток для збору сечі.

Багато кішки готові одноразово скористатися лотком і без наповнювача. Якщо це не ваш випадок, тоді буде потрібно щось, в чому вихованець зможе покопатися, на що підвестися, щоб не замочити лапки. Для цього необхідно придбати щось на вибір:

 • спеціалізований наповнювач для збору сечі в зоомагазинах і ветаптеках (одного пакета вам найімовірніше буде недостатньо);
 • коктейльну соломку в магазині (потім її необхідно нарізати);
 • гальку для акваріумів в магазинах акваріумістики (її можна застосувати неодноразово, але між застосуваннями потрібно дуже ретельно мити, прокип’ятити і сушити).

Можна вигадати і інші варіанти наповнювача, основне – щоб він був чистим і не вбирав рідину. Особливо вибагливим по частині лотка тваринам, можливо, доведеться запропонувати кілька варіантів на вибір.

Якщо у кішки гостра стадія циститу і вона не ходить в лоток, беріть одноразову вбирає пелюшку і постеліть її клейонкою догори в уподобаному тваринам місці. Підійде і харчова плівка. Пол застеляти обов’язково: навіть на ретельно вимитому є залишки засобів для миття, пил і шерсть.

Збір сечі у кішок вимагає від господарів часу. Не варто висловлювати велику увагу до туалетних справах вихованця, кішки досить сором’язливі і тварина може відмовитися йти на лоток в цих умовах. Потрібно орієнтуватися на слух і раз на годину перевіряйте підготовлені для збору аналізу місця.

За допомогою стерильного шприца помістіть 5-10 мл сечі в стерильний контейнер.

Як взяти сечу у суки

 • плоска тарілка або контейнер;
 • стерильний шприц об’ємом 5 або 10 мл (необов’язково, але може знадобитися);
 • контейнер (банка) для сечі або калу з аптеки.

Якщо у вас дрібна собака, привчена до лотка, дотримуйтесь порад для кішок. Привченим ходити на пелюшку собакам можна цю пелюшку просто перевернути.

Зі збором сечі у середніх і великих собак потрібно буде повозитися. Необхідно взяти з собою на прогулянку чисту плоску посуд, наприклад, тарілку (якщо емальований – без недоліків поверхні). Дуже важке-спробувати вчасно підставити посуд під струмінь. Собаку краще привчати до подібних маніпуляцій заздалегідь, але спокійні вихованці дають можливість зібрати сечу з першого разу.

Якомога швидше перемістіть сечу з ємності в закривається баночку.

Як зібрати сечу у кобеля

 • чиста пляшка з-під води;
 • стерильний шприц об’ємом 5 або 10 мл;
 • контейнер для сечі або калу з аптеки.

Принцип такий же, як у сук. У чомусь збір сечі у псів навіть зручніше, якщо застосовувати саморобний пристрій. Вам потрібно буде пляшка з платика з – під води-звичайної, що не солодкої газованої води і краще не мінеральної. Пляшку необхідно ретельно промити, в тому числі пробку і шийку. Потім зріжте частину стінки пляшки, залишивши області у денця і горла. На горло віддайте пробку. Зрізана частина не повинна бути дуже великою – конструкція втратить жорсткість, а це некомфортно. Але і дуже вузьку щілину вирізати не варто, тоді важче буде зібрати в пляшку зразок.

Для переливання проби шприц потрібно абсолютно точно: іншим варіантом акуратно перелити сечу з пристрою в контейнер як правило неможливо.

Що зробити, якщо потрібно негайно?

Якщо стан вихованця не дає можливість зібрати сечу будинку, зверніться до ветклініки. Лікар з досвідом може зібрати сечу, масажуючи сечовий міхур тварини. Якщо і це не допомагає, негайно взяти пробу можна методом цистоцентеза. Цей же спосіб використовується для збору аналізу на бактеріологічний посів.

Цистоцентез-це пункція сечового міхура. Рекомендується проводити дану процедуру під контролем УЗД. Тварині виголюють маленьку ділянку шерсті на животі, обробляють його антисептиком і вводять в сечовий міхур через черевну стінку шприц об’ємом 20 мл, в який і набирають сечу. Анестезія для такої процедури потрібно дуже і дуже рідко, прокол неболезненний. Лікар з досвідом може провести операцію і без УЗД, намацавши область шийки сечового міхура – найбільш безпечне місце для пункції.

Метод цистоцентезу часто використовується для забору сечі в країнах Європи. Деякі клініки намагаються зробити його «золотим стандартом» і в нашій країні, але є у нього такі недоліки:

 • вартість процедури відносно висока;
 • інвазивність (потрібне втручання в роботу організму-прокол черевної стінки і стінки сечового міхура, що небезпечно ускладненнями, які трапляються, однак, дуже і дуже рідко)
 • неможливість оцінити стан уретри, а в багатьох випадках тварини страждають від запалення власне цього органу, в сечовому міхурі ж все в порядку);
 • спотворення результатів аналізу: в пробі може бути дуже високим вміст еритроцитів, але якщо повідомити лікаря, що сеча збиралася за допомогою цистоцентеза, він легко зможе підкоригувати результати.

Однозначне гідність способу-коректні результати бактеріологічного посіву. Дозволено робити посів і з сечі, зібраної простим способом, але в даному випадку володар повинен ідеально дотримати всі вимоги гігієни, а доктор повинен вміти трактувати такі результати, відрізняючи патологічну мікрофлору з сечовивідних шляхів від тих мікроби, які в нормі живуть на шерсті і шкірі.

Зібрати сечу у вихованця-завдання в перший час непроста. Але якщо дотримуватися принципів, описані в даній статті, то все вийде. Сформується навик, звикне тварина. У вас можливо з’являться свої ідеї, як полегшити збір урини у кішок і собак. Ми будемо вдячні, якщо ви поділитеся з нами власним досвідом, адже всі способи, які ми привели в даному матеріалі, придумали такі ж господарі тварин, які свого часу поділилися даними досвідом з ветлікарями.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Інбридинг може нести небезпеку. Необхідно пам’ятати, як уникнути близькоспорідненого схрещування при…

Рентгенографія призначається переважно при підозрі на захворювання опорно-рухового…

Блювоту у собак господарі часто плутають зі відрижкою (регургітацією). Це два різних поняття,…

Блохи добре себе почувають і в оселях, де немає кішок або собак. Паразитам для продовження…

Завдяки МРТ І КТ, виходить отримати реконструкції зображень, що виглядають як зрізи в тривимірному…

Дуже часто поняття симптому і синдрому плутаються. Однак це два різних поняття. Під симптомом…

Можливість проводити усипляння тварини дозволяється виключно в разі, якщо всі необхідні…

Гріндер для собак собою являє електричний когтерез, що не травмує кігті і істотно…

Стовбурові клітини присутні у всіх тканинах, від шкіри і клітин хрящів до нервової тканини. Механізм…

Виникнення синдрому відміни може бути спровоковано різким припиненням надходження антибіотиків…

Проведення вакцинації дає шанси на легкий перебіг захворювання в разі інфікування або ж…

Патологічне збиральництво відрізняється нав’язливістю у людини…

Позначки:, , , , , , ,
close