Як зробити стелаж для морських свинок своїми руками?

Як зробити стелаж для морських свинок своїми руками? - Ветеринар

Більшість кліток для морських свинок дуже маленькі. Морським свинкам необхідне гарне місце для пересування та індивідуальне місце для будиночка, в якому ваші улюбленці могли б сховатися і спокійно спати.

Як зробити стелаж для морських свинок своїми руками? - Ветеринар

Плюс до всього, в клітці має бути індивідуальне місце для годування і майданчик для ігор. Жодна тварина не повинна регулярно жити в маленькому просторі, тому переконайтеся, що ваша свинка по-справжньому може тренуватися і бігати у власній клітці.

Розмір клітки для морських свинок

Чому розмір має велике значення? Морські свинки вважаються одними з тих великих гризунів, яких тримають як тварин, що живуть удома, і все ж таки їхня звичайна клітка не дуже простора, аніж будиночки для гризунів меншого розміру, як-от хом’яки та піщанки.

Тоді як невеликі клітки для тварин дуже часто вищі, ніж ширші, морським свинкам, навпаки, необхідно зробити більшу площу для житла, щоб було місце для пересування і викопування. Морські свинки здебільшого будуть переміщатися внизу стелажа і клітки. Піднесення і платформи на невисоких висотах можуть забезпечити необхідний простір для нормального існування морської свинки. Крім проживання в клітці, морським свинкам обов’язково необхідно надавати можливість побігати поза стелажем і кліткою.

Рекомендації щодо розмірів клітки для морських свинок:

  • одна морська свинка: клітка 230 кв. см (мінімум), здебільшого, 80*90 см — це хороший розмір;
  • дві морські свинки: 230 кв. см (мінімум), але краще 320 кв. см; здебільшого, 75*125 см — це хороший розмір;
  • три морські свинки: 320 кв. см; здебільшого, 75*155 см — це хороший розмір;
  • чотири морські свинки: 400 кв. см (мінімум), але чим більше, тим краще, 75*200 см — хороший розмір.

Робимо стелаж власними руками

Створення відповідного стелажа для гризуна — не дуже непросте завдання. Пропонуємо для вас покрокову інструкцію.

Заплануйте макет

Чим більша клітка, тим краще. Будиночок для вихованців має бути сконструйований так, щоб стелаж мав два поверхи. Але для цього знадобиться рампа, тому, якщо Ви запланували це зробити, переконайтеся, що ваша морська свинка зможе забратися на подібну рампу. На відміну від безлічі інших дрібних гризунів, морські свинки не дуже спортивні та можуть зазнавати труднощів під час підйому крутим схилом.

Потрібно звернути увагу, що морських свинок не розміщуйте на відкритому повітрі. Їх слід селити в приміщенні з температурою +18-27°C (65-80°F).

Обміркуйте види будівельних матеріалів, з яких буде збиратися стелаж

Прекрасними є ті, що збираються з дерев’яного масиву. Остерігайтеся дешевої та крихкої фанери. Крім того, вам знадобляться сітка, дерев’яні скоби, саморізи або цвяхи, цинкові засувки та інструменти, наприклад електродриль, молоток, викрутка, рулетка, кусачки і пила.

До речі, велика тумбочка або невелика шафа можуть чудово підійти під стелаж і перетворитися на практичну вільну клітку. Це звільнить вас від необхідності скуповувати всі сучасні матеріали, щоб створювати каркас самостійно.

Перед тим як приступити до будівельних робіт, складіть детальний проєкт у масштабі (з фактичними розмірами). Це дасть можливість вам напевно знати, скільки деревини, цвяхів та інших матеріалів вам буде потрібно.

Побудуйте рамку

Почніть із приготування брусків, які необхідно нарізати за розмірами з купленої деревини. Залежно від того, наскільки великою ви хочете зробити клітку, вам знадобляться три окремі розміри для деталей з дерева: довжина, висота і ширина.

Наприклад, ваші розміри можуть бути приблизно 75*150*40 см. Вам знадобиться щонайменше 4 балки подібної довжини, висоти і ширини, якщо ви хочете побудувати окрему частину для стелажа з дверцятами, які відчиняються.

Виміряйте деревину і перевіряйте ще раз, перш ніж нарізати. За допомогою електричного дриля просвердліть кріпильний отвір трохи меншим розміром, ніж ваш шуруп, а потім вставте шуруп за допомогою дриля. Усі нарізані частини зроблені з дерева слід зібрати в одну конструкцію. Якщо у вас немає навичок роботи з інструментами, самостійне складання і будівництво стелажа можуть бути проблематичними.

Встановлюємо підлогу, стіни і дах

Клітка повинна мати суцільну підлогу і дах із пластику або дерева. Щоправда, деякі люди рекомендують застосовувати сітку для підлогового покриття, однак, це може бути небезпечно для вашого улюбленця і призвести до перелому або защемлення ніжки, наприклад. Замість цього зробіть стіни з дротяної сітки. Необхідно просто нарізати шматочки сітки необхідного розміру і закріпити дерев’яними дужками до зібраного корпусу.

Підлоги з дерева, на превеликий жаль, сильно поглинають вологу. Щоб цього не допустити, можна покласти на підлогу що-небудь водонепроникне (приміром, брезент), під товстим паперовим шаром або стружками брезент не зможе увібрати в себе вологу.

Самостійно робимо загін для морських свинок для відкритих прогулянок по траві.

Крім клітки і стелажа, де ваші морські свинки перебуватимуть дуже багато часу, можна створити самостійно спеціалізований загін.

Загін — це велика сітчаста клітка без дна, яку ви можете помістити просто на траву. Така спеціальна конструкція дасть можливість вашим морським свинкам вправлятися, бігати і просто гуляти без ризику загубитися під час прогулянки на відкритому повітрі по свіжій траві.

Багато морських свинок також будуть гризти підлогу з дерева або інші частини клітки з дерева. Тому готуйтеся до того, що по закінченню певного часу доведеться ремонтувати стелаж.

Як створити прекрасні умови для проживання морської свинки

Просторі клітки мають безліч плюсів, наприклад, великі корпуси будуть дуже добре підходити для стелажа або клітки, які ви придбаєте або зробите власними руками.

Морські свинки здатні прожити 5-7 років і можуть перетворитися на нудьгуючих, пригнічених вихованців, якщо у них не буде адекватної стимуляції. Уявіть, що проведете все власне життя в гардеробній. Життя було б досить нудним, згодні?

Достатній простір для занять означає, що у ваших морських свинок виявиться менше шансів захворіти на такі захворювання, як серцева хвороба, діабет або інші порушення. У набагато просторішому стелажі морські свинки можуть тренуватися і бігати, коли забажають.

Морські свинки, в основному, найбільше активні вранці та ввечері. У цей час вони з радістю можуть гратися і грати, весело видаючи різні звуки і посвистуючи.

Якщо у ваших вихованців є простір, де вони можуть копати ямки, це істотно підвищить ймовірність мирного співіснування декількох морських свинок (оскільки морські свинки є соціальними тваринами, вони краще справляються, коли їх розміщують разом).

Великі клітки та стелажі насправді легше чистити, а це означає, що будиночок улюбленців буде частіше прибиратися. Це запобігає накопиченню сміття. У клітці у морських свинок має бути чисто і сухо, щоб ваші вихованці залишалися щасливими.

Замість наповнювача для стелажа і клітки не можна застосовувати кедрову і соснову стружку через шкідливі для морських свинок смоли і масла, які вони містять. Застосовуйте рушники з паперу кількома шарами, щоб поглинання вологи було максимальним.

Про те, як зробити стелаж для морських свинок, дивіться в наступному відео.

Позначки:, , , , , , , ,
close