Скільки разів на день необхідно годувати кішку і від чого це залежить?

Скільки разів на день необхідно годувати кішку і від чого це залежить? - Ветеринар

Іноді господарі кішок і не думають про те, як необхідно правильно годувати власних улюбленців, і зазвичай не дотримуються ніякого режиму. Але правильно організований розпорядок вживання їжі не тільки запорука здоров’я тварини, а й необхідна умова її активності та емоційного настрою.

Скільки разів на день необхідно годувати кішку і від чого це залежить? - Ветеринар

Фактори, які впливають на частоту їжі

Правильно організований розпорядок годування має дуже важливе і серйозне значення. Сита тварина, привчена отримувати їжу у встановлений час, не вимагає догодовування в проміжку між годуваннями, кішка спокійна і задоволена. Особливості правильного годування полягають у дотриманні таких правил, як:

 • годувати варто в один і той же встановлений час;
 • час приймання їжі необхідно зменшити — зазвичай кішці необхідно приблизно 20 хвилин, щоб цілком насититися; годівницю необхідно видалити, якщо кішка не доїла всю їжу;
 • разову кількість їжі варто зафіксувати — при дворазовому харчуванні добову норму потрібно розділити надвоє.

Частота годування кішок залежить від великої кількості найрізноманітніших чинників. Одним з них вважається щоденний життєвий режим самого власника. Під нього також потрібно підлаштовувати годування вихованця. Необхідно враховувати кілька істотних чинників.

Вік

Частота годування кішок залежить від віку. Годування дорослого вихованця сильно відрізняється від харчування кошенят. У ранньому і молодому віці, коли йде бурхливий ріст і розвиток організму тварини, годувати її потрібно дуже часто. Необхідність у прийомі їжі у кошенят у перший день життя дуже велика — приблизно 8 разів на день їх годує кішка. Місячні кошенята їдять поступово і рідше, але ще дуже часто — до 6 разів щодоби. Потроху кількість прийомів їжі зменшується.

У тримісячному віці і приблизно до шести місяців годувати кошенят необхідно вже 4-5 разів. Котів старших і до однорічного віку обмежують трьома або чотирма годуваннями щодоби.

Вихованець від 1 року і до років десяти вважається дорослим. Котів, старших за 1 рік, необхідно перевести на харчування двічі на день і годувати бажано ввечері та вранці. З 7-річного віку і старше потроху починається процес старіння, який вимальовується в уповільненні речовинного обміну і в проблемах із зубами. Кішки старше 10 років вже вважаються старими.

Старого вихованця рекомендується годувати їжею, яка добре засвоюється, а частота годувань стає більшою до 3-4 разів.

Захворювання і хвороби

Частота годування залежить також і від усього самопочуття кішки. Якщо є наявність якого-небудь захворювання, у тварин часто зустрічається зниження або повна відсутність апетиту. Іноді хвору тварину навіть доводиться годувати силою. І лише після повного одужання у кішки знову виникає апетит і можна перевести її на звичайний розпорядок годування.

Правильний розпорядок харчування та обсяг їжі хворому улюбленцю має призначити ветеринар. Дуже часто призначається індивідуальна дієта відповідно до захворювання. Зазвичай хвору кішку годують часто — приблизно 3-4 рази. Але одноразові порції їжі менші. Якщо дає можливість загальний стан організму улюбленця, то можна залишити і харчування два рази на день.

Особливості годування хворих котів залежать від їхніх хвороб. Годування кішок, які мають цукровий діабет і приймають інсулін, необхідно пов’язувати з а в цей час, коли вводять інсулін. Годувати таку кішку необхідно від 4 до 6 разів і маленькими дозами. Регулярне годування невеликими дозами рекомендовано і кішкам, у яких з’явилися труднощі з перетравленням і засвоєнням їжі. Якщо є наявність у вихованця алергічної реакції на їжу, частота годування не має значення. Важливо не давати той корм, на який є алергічна реакція.

Ожиріння теж вважається захворюванням. Щоб схуднути у кішки, її необхідно годувати часто і маленькими дозами. Необхідно прибрати їжу, багату на вуглеводи, зробити більшим вміст білка і збільшувати активність улюбленця за допомогою ігор. Пацієнта кошеня потрібно годувати часто, приблизно через кожні 2 години, і невеликими дозами. При подібному режимі добову норму корму необхідно порівну розділити між усіма годуваннями.

Слід суворо дотримуватися призначень ветеринара, годувати тим кормом, який він призначив, і дотримуватися рекомендованої частоти прийому їжі.

Рівень активності

Активність кішок залежить насамперед від їхнього віку і змінюється в міру дорослішання тварини. Чим активніший і рухливіший вихованець, тим більше енергії він витрачає. Тому маленьких кошенят годувати необхідно частіше, порівняно з дорослими. Крім того, кастровані коти і стерилізовані кішки відрізняються більшою пасивністю і витрачають менше енергії. Тому вони повинні отримувати з їжею меншу кількість калорій, проте це не проявляється на частоті її прийому. Вона залишається минулою, однак при цьому зменшують добову норму.

Кішки, які проживають у власному будинку, мають шанс виходити на вулицю і вести дуже активне життя. Такого вихованця можна годувати 1 раз, помістивши в годівницю відразу всю добову норму. Пасивних улюбленців, які проживають у будинку, так годувати не рекомендується, краще дотримуватися класичного харчування два рази на день.

Стать тварини

Вважається, що котам потрібно більше корму, ніж кішкам. Це можна пояснити тим, що у кота досить висока потреба в поживних елементах, тому їм рекомендується дещо збільшувати добову норму. Що стосується частоти годування, то вона не відрізняється нічим від розпорядку приймання їжі кішок, іншими словами 2 рази на день.

Але потрібно ще виділити, що коти часто не можуть контролювати власну потребу в їжі. Подібних ненаситних вихованців слід лімітувати в кількості корму.

Вагітність

Харчування кішки в період виношування кошенят також має певні відмінності. У першій половині виношування апетит у кішки фактично залишається колишнім. Під час другої половини їй вже потрібна пристойна кількість корму. Вагітну кішку годують частіше, приблизно 4 або 5 разів на день, а добову норму їжі потроху роблять більшою.

Крім того, їжа має бути з дуже високим вмістом вітамінів і висококалорійна. Перед самими пологами тварина може абсолютно не їсти. Це абсолютно природно. По завершенні пологів кішка може попросити їжу тільки після 3 або 4 години. Під час вигодовування новонароджених кошенят кішку продовжують годувати дрібно — від 4 до 6 разів на день, але порції мають бути маленькими.

Порода

Здебільшого кішкам потрібно харчуватися 2 рази на день. Однак кішки деяких порід вимагають трохи іншого режиму харчування. Так, великі особини, наприклад, мейн-кун, потребують більшого обсягу корму. Їх можна годувати не 2, а 3 рази, додавши ще одне годування вдень. А ще триразове харчування рекомендовано сіамським і короткошерстим кішкам азіатських порід, перським і кішкам породи манчкін.

Норми частоти годування

Щоб дізнатися, скільки разів необхідно годувати кішку на день, потрібно мати на увазі й інші істотні чинники. Частота дачі корму залежить також від калорійності їжі. Щоб не перегодовувати тварину і не залишати її голодною, важливо знати, яка кількість калорій міститься в денній нормі корму і скільки їх необхідно улюбленцю на день.

Прекрасним варіантом буде правильно правильний раціон годування, який повністю задовольнить апетит кішки при її харчуванні 2 рази на день. Краще давати кішці маленький обсяг корму, але такого, що має дуже високу поживність.

Потрібну добову поживність їжі для кішок визначають у розрахунку — 70 ккал на 1 кілограм котячої ваги.

Поживність впливає на добову норму об’єму корму і може становити від 30 до 60 грамів також на 1 кілограм ваги вихованця. Так, здоровому і дорослому коту вагою близько п’яти кілограмів знадобиться на день близько 350 ккал і приблизно 250 г їжі. Природно, що чим нижча поживність корму, тим знадобиться більша його кількість, потрібно буде частіше годувати улюбленця. Тому слід вибрати корм прекрасної якості, який має високий вміст протеїнових складових і корисні добавки. Є кілька варіантів харчування домашнього улюбленця.

Сухий корм

Застосування сухого корму для харчування домашніх кішок має такі плюси:

 • якщо знадобиться годувати тварину таким кормом можна не два, а 1 раз, помістивши в годівницю всю денну норму, що дасть можливість домашньому улюбленцю самостійно налаштовувати харчування та їсти за вашим бажанням;
 • визначити розмір порцій і загальну кількість сухого корму дуже легко і просто, так як на пакеті вони завжди детально вказані;
 • суміші, які вже готові до застосування, не зіпсуються і не зашкодять улюбленцю;
 • такий корм правильно збалансований і містить всі поживні компоненти, мікроелементи і вітаміни, які потрібні тварині;
 • широке розмаїття видів дає можливість підібрати власне той корм, який потрібен домашньому улюбленцю; існують корми для кастрованих і стерилізованих тварин, для кошенят різного віку, молодих особин і альтернативні варіанти;
 • годування сухим кормом зручно і для господаря кішки — не потрібно складати щоденне меню;
 • харчуючись таким кормом і розгризаючи подушечки, тварина чистить зуби від нальоту і каменю.

Зрозуміло, у цього корму є і власні недоліки. Насамперед це його вартість, особливо у кормів прекрасної якості преміум класу. До того ж, тварина досить швидко звикає до нього, а потім, коли з’явиться потреба, важко перевести її на інше харчування. Крім того, в сухих кормах трапляється дещо великий вміст солі, тим більше в дешевих видах. Тваринам, які харчуються сухими кормами, потрібне багате пиття, тому свіжа вода завжди має бути в наявності й доступна улюбленцю.

Вологий корм

Ще існують готові вологі корми. Вони можуть відрізнятися різним ступенем густоти і щільності. Вони діляться на рагу, шматочки м’яса в найрізноманітніших соусах, паштети. Їх можна використовувати як доповнення до головного корму. Але не забувайте, що в них містяться різні консерванти, які можуть викликати у тварини травні порушення.

Прекрасним варіантом і більш повноцінним харчуванням є консерви для тварин. До їхнього складу входять м’ясні інгредієнти, куди додають злаки, мінералів і вітамінів у правильно збалансованих пропорціях. Консерви у вигляді паштетів рекомендовані навіть кошенятам, старим кішкам, які мають захворювання. Сухий корм і вологий можна поєднувати. При цьому важливо дотримуватися такого співвідношення, як: сухий корм — 70%, вологий — 30%.

Переваги вологих кормів полягають у такому:

 • широкий асортимент за смаковими показниками: зі смаком яловичини, курки, зайця і безліч інших;
 • за консистенцією дуже схожі на справжню їжу, у якісних видах можна відмітити волокна м’яса власне з тим смаком, що вказаний на пакеті;
 • легко перебуває під контролем поживність і вказується добова норма корму.

Натуральна їжа

Основними проблемами теперішнього харчування вважаються труднощі визначення енергетичного вмісту та складання правильно збалансованої їжі, яка включала б усі обов’язкові елементи. М’ясо вважається основною і більшою складовою частиною справжнього корму для котів і доповнюється мінімальною кількістю субпродуктів.

Перевага справжньої їжі полягає в тому, що застосовуються виключно справжні продукти без консервантів і шкідливих добавок. А мінусами вважаються необхідність витрачати час на приготування і невеликий термін придатності.

Нежирні сорти м’яса (яловичину, телятину, птицю, баранину) можна давати кішкам щодня. Субпродукти (печінка, нирки, серце) даються 1 або 2 рази на 7 днів у мінімальній кількості.

М’ясо можна давати як відварене, так і сире, але заздалегідь обдавши його окропом. Дуже корисні кішкам і хрящики.

Вареною морською рибою годувати вихованця рекомендується 1 раз протягом тижня. Більш регулярне годування рибою може порушити у тварини магнієво-фосфорний баланс і призвести до появи хвороб. Відварені овочі або в сирому вигляді також необхідні вихованцям. Необхідними добавками для справжнього харчування є різні каші — з гречки, вівсянки, рису, в які додають овочі та м’ясні інгредієнти. У раціон мають бути включені і кисломолочні продукти — сир, кефір, ряжанка, справжній йогурт, а ще сир.

Добовий об’єм корму становить для кошенят до 9 місяців 10% від їхньої ваги, а старше 9 місяців і для великих особин — виходячи з цього, 5% . Так, для кішки вагою близько чотирьох кілограмів на день знадобиться 200 г їжі, включно з м’ясом (його має бути 50%), кисломолочними продуктами, кашами та іншими елементами. При такому харчуванні кішкам, почавши з 1 року, потрібно давати вітамінні комплекси.

Як зрозуміти, що тварина сита?

Визначити, що кішка сита, можна за її поведінкою. Зазвичай після їжі кішки воліють розслабитися. Вихованець, який отримує достатньо корму, активний, енергійний і веселий. Однак за вагою тварини доводиться стежити, оскільки небезпечна не тільки надмірна вага, а й занадто невелика. Дорослі кішки важать у середньому 2,5-5 кг. Іноді необхідно контролювати вагу улюбленця. При її надлишку або нестачі потрібно виходячи з цього збільшити або зменшити поживність порції.

Можна визначити, чи достатньо їдять улюбленці, і ще одним варіантом: помацати ребра тварини. У разі дефіциту ваги у кішки сильно випирають ребра, а у тварини із зайвою вагою вони не прощупуються.

Типові помилки

Господарі кішок дуже часто припускаються таких помилок під час організації їхнього харчування, як:

Позначки:, , , , , , , , , , ,
close