Як правильно вибрати газовий котел?

Як правильно вибрати газовий котел?

Щоб удома була комфортна температура в будь-яку пору року, важливо забезпечити якісне опалення. За умови, що будинок газифікований, найкращим варіантом є котли газові. Вони швидко обігрівають приміщення, економічні у використанні, а двоконтурні моделі ще й у разі потреби забезпечують гарячою водою. Газові котли мають гарний вигляд в інтер’єрі, вони компактні та легко монтуються.

Але якщо неправильно підібрати модель, то приміщення не буде нагріватися належним чином.

Як правильно вибрати газовий котел?

Які бувають газові котли і як вибрати найкращий

Газові котли відрізняються між собою за такими характеристиками, як зовнішній вигляд, потужність, функціональність тощо. Вибрати оптимальний варіант можна тільки після їх докладного вивчення.

За способом установлення газові котли бувають:

  • настінні — доступні за ціною, майже такі самі за розміром, як звичайні колонки газові;
  • підлогові — підходять для обігріву великої площі, мають велику потужність, проте важкі та займають багато місця.

За функціональністю:

  • Одноконтурні — мають лише один підвід, забезпечують тільки опалення приміщення. Їх установлюють, якщо для отримання гарячої води в будинку є газова колонка чи бойлер. Вони прості у використанні, мають доступну ціну.
  • Двоконтурні — забезпечують будинок або квартиру теплом і гарячою водою, компактні, довговічні, автоматизовані, для кожного контуру можна встановлювати різні параметри. Саме цей варіант є найпопулярнішим серед власників квартир з можливістю підключення індивідуального опалення.

За типом конструкції:

  • Конденсаційні — мають спеціальний теплообмінник, завдяки якому тепло води, яке утворюється під час згоряння палива (конденсат), передається носію, що значно підвищує ККД.
  • З відкритою камерою згоряння — такі котли газові нагадують пальник з теплообмінником, їх можна встановлювати лише в приміщеннях із постійним поданням кисню ззовні, потребують облаштування димаря.
  • Із закритою камерою згоряння — мають вбудований вентилятор, завдяки якому продукти горіння відводяться примусово. Димар у таких пристроїв коаксіальний, закріплюється в невеликому отворі у стіні. Така модель не спалює кисень у будинку та не потребує додаткового подавання повітря.

Газові котли також можуть мати різні механізми розпалювання природного газу:

  • автономні, що працюють як звичайна запальничка;
  • електронні — мають вбудовані блоки, які автоматично вмикають і вимикають розпалювання.

Як правильно вибрати газовий котел?

Проаналізувавши всі наведені вище характеристики та визначивши, які з них для вас найбільш вагомі, ви зможете швидко вибрати ідеальний котел для свого будинку чи квартири.

Позначки:, , , , , ,
close