Про що можуть говорити розширені зіниці у собаки

Широкі зіниці можуть у собаки можуть викликати тривогу господаря, але не завжди ця ознака вказує на розвиток патології.

Необхідно розібратися, в яких варіантах розширений зіницю вважається нормальним варіантом, а коли варто бити тривогу і звертатися за допомогою до ветеринарної лікарні.

Природні причини розширених учнів у собак

Основою появи подібного стану виступають як тілесні, так і патологічні чинники.

Звичними причинами збільшення зіниць у собак виступають:

  • Тічка або період статевої охоти . Під дією гормонів, активно викидаються в кров, поведінка тварини змінюється. Самки в період тічки частіше мочаться, можуть ставати більш агресивними. У більшості випадків відзначається розширення зіниць. З ЗАВЕРШЕННЯ тічки поведінка тварини нормалізується і збільшення зіниць не відзначається.
  • Сильний стрес або ворожість . Відчуваючи внутрішній дискомфорт, тварина може неявно висловлювати власний стан. Стан стресу у собак вимальовується не так відверто, як у кішок, однак при цьому зіниці теж можуть бути розширеними. Після відновлення спокою, не без участі власника, зіниці приходять в норму. Аргументом, що викликає такі ж зміни як правило виступає і ворожість. Провокуючим аргументом виступає гормон-адреналін, що збільшилася концентрація якого в крові, призводить до перезбудження нервової системи.
  • Період після того як проведена операція. Широкі зіниці як правило спостерігаються у собаки в період виходу з наркозу і перший час після своєчасного втручання. Основою виступає наркоз і його вплив на всі тканини організму. Викликати розширення зіниць також може біль або дискомфорт в місці накладення хірургічних швів. У зв’язку з цим, ветеринарні доктора виписують спеціалізовані препарати знеболювання для тварин, щоб звести до мінімуму відчуття болю на тлі своєчасних втручань.
  • Рухливі ігри . Дуже часто широкі зіниці в процесі гри відзначаються у маленьких цуценят, нездатних ще контролювати власні емоції. Тому господареві необхідно бути обережним і м’яко закінчувати гру, якщо помітно перезбудження тварини. В даному випадку за реакцію зіниць також відповідає адреналін.

Крім природних причин, що провокують розширення зіниць у собаки, є ще ряд патологій. Будь-господар повинен ретельно стежити за будь-якими зміною в стані улюбленця, щоб вчасно звернутися за допомогою до професіоналів.

Захворювання, при яких розширені зіниці

Офтальмологічних хвороб у ветеринарній практиці зустрічається дуже багато. Деякі з них можуть виникати потроху, інші несподівано. Однією з ознак івумх звболеваній виступає розширення одного або 2-ух зіниць відразу, а ще відсутність реакції на світловий подразник.

Нагнітати розширення зіниць у вихованця можуть такі патологічні процеси:

  • Атрофія очної сітківки . Посилюється захворювання, частіше вродженого типу, може з’явитися у всіх собак. Однак найчастіше атрофія сітківки зустрічається у подібних порід собак як, карликовий пудель, лабрадор, кокер-спанієль і вівчарка. При захворюванні сутінковий і нічний зір різко погіршуються, а зіниця розширена незалежно від яскравості світла.
  • Анізокорія . Патологічний процес, для якого отличительно відсутність реакції на світло одного зіниці, при цьому інший залишається в нормі. Основою розвитку анізокорії виступають різні ураження в роботі нервової системи, офтальмологічні проблеми (наприклад, вивих кришталика), а ще порушення кровообігу в головному мозку.
  • Інтоксикація організму . Харчове отруєння середнього ступеня тяжкості нечасто вимальовується розширенням зіниць. Якщо є наявність подібного симптому слід бити на сполох, так як інтоксикація в даному випадку провокується сильними отрутами рослин, ліками або ж пліснявими грибками. Крім зміни розмірів зіниць, у тварини при інтоксикації з’являються проблеми з координацією рухів, нудота, блювота, байдужість.
  • Катаракта . Хронічне захворювання, що супроводжується помутнінням кришталика. В результаті різко погіршився зору на тлі зміни процесу заломлення променя світла, автоматично стає ширше зіницю. Раніше звернення в клініку, дасть можливість не лікувати, а зупинити розвиток патології консервативними методами. Єдиним лікуванням вважається операція, що проводиться іноді. Запущене протягом катаракти, неминуче призводить до сліпоти.
  • Сильний біль . Відчуття болю дуже часто провокують розвиток больового шоку. В результаті змін, у собаки розширюються зіниці, спостерігаються проблеми з нормальним пересуванням, скутість коли будете йти. Основою сильних болів виступають патології серця, гострі форми запалення підшлункової залози, гастрити, холестаз, ниркові кольки.

Основою регулярно розширених зіниць виступають зміни пов’язані з віком, що спостерігаються у собак старше 8-ми років. Погіршення зору в даному випадку відбувається потроху, фактично непомітно для власника тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , ,
close