Отит у тварин

Отит-поняття збірне (otos —вухо, суфікс ІТ — запалення) і означає процес запального характеру відбувається в вусі.

Беручи до відома локалізацію патології, його поділяють на зовнішній отит і середній. Дуже часто грань між переходом так мала, що терапевтичні заходи проводять, не загострюючи увагу на місці запалення.

Захворюванню схильні всі різновиди звірів в найрізноманітніших вікових групах.

Етіологія

Захворювання може протікати як самостійне, при порушенні процедур пов’язаних з гігієною, наприклад, у собак з великою вушною раковиною, або як ускладнення при інфекційних і інвазійних хворобах.

Запальні процеси можуть бути викликані попаданням чужих тіл і не надання своєчасної допомоги по і вилучення.

У дрібних домашніх чотириногих (кішки, собаки) дуже часто патологію викликають ектопаразити. Оселившись у вушній раковині, наприклад, кліщ Otodecres, який є подразником отодектоза, паразит надає механічне, алергічне і токсикологічне вплив, викликаючи запальну реакцію.

Основою запалення може бути супутня мікрофлора (стрептококи, стафілококи, гриби Malassezia), яка вважається умовно-патогенної, однак при зменшенні імунітету набуває дуже високу вірулентність. До факторів можна віднести перегрів, переохолодження організму, сильний стрес, значні фізичні навантаження, порушення зоогігієнічних вимог.

Отит може з’явитися як алергія на використання косметичних засоби догляду, і медичних препаратів (антибіотики).

Основою отиту бувають і нові освіти (аномальні епітеліальні освіти, неоплазії) у відділах зовнішнього і середнього вуха.

До отиту іноді призводить патологія в підтримуючому хрящі і виявити це потрібно вчасно.

Симптом

Хвороба може носити серозний, гнійний, катаральний або змішаний характер.

При перших стадіях симптоми заховані. Протягом певного часу тварина проявляє пригнічення, апетит знижується або відсутній, збільшується температура тіла на 0,5-1 ?С. Дрібні тварини (собаки, кішки) труть вушні раковини кінцівками, намагаючись лапами дістати місце локалізації процесу. Нахил голови в бік запаленого вуха і трясіння головою чітко вказує на якому з вух розвивається процес.

При огляді вушних раковин помітні почервоніння серозних оболонок, а далі і слизових. Колір може купувати бордово-вишневий відтінок іноді коричневий. На оболонках добре помітні налипання кірочок, бруду, засохлих виділень. Шерсть склеюється, місцями випадає, видніються залисини.

При обстеженні, тварина проявляє ознаки хвилювання. Наприклад якщо запалення торкнулося усереднене вухо, при натисканні на основу вушної раковини, буде чітко простежуватися больова реакція. При цьому тварина може подавати голосові знаки (гарчання, стогони, писк, верещання).

При зовнішньому отиті виділень немає або вони мінімальні. Якщо порожнину заповнена слизовими або гнійними закінченнями, то мова йде про середній отит.

Невелика рухливість вушної раковини вважається показником накладення фіброзних нальотів, які потім призводять до мінералізації.

Запах виділень спочатку, слизових, без особливих прикмет, далі стає смердючим, що говорить про перебіг гнійних процесів.

Без надання допомоги тварина втрачає слух.

Діагноз

Діагностика грунтується на результатах огляду після седації і очищення слухового проходу. Проходить аналіз клінічних ознак, пальпація, отоскопічні та лабораторні дослідження.

Для виявлення патогенної мікрофлори (бактерії, гриби) в лабораторію відсилаються мазки, взяті з вуха. Проходить бактеріологічний посів з виявленням чутливості мікрофлори до тих або інших антибіотиків.

Для виявлення кліщів направляються зіскрібки.

З діагностичною метою проходить відеовідоскопія, вона дає можливо точно і швидко встановити місце локалізації процесу, ступінь ураження і можливі причини (чужі тіла, аномальні епітеліальні освіти, пошкодження механічного типу).

Відокремити отит від отодектоза можна за характером закінчень. При ураженні кліщами вони сухуваті, темно-коричневі, воскоподібні.

Колір виділень також має діагностичне значення. Якщо в запальному процесі головну роль відіграє синьогнійна паличка, то виділення будуть смердючі і зелені різних відтінків. Більш жовтий колір дають стрептококи, протеус, стафілококи. Восковидні» шоколадні » закінчення будуть під час роботи Грибної мікрофлори.

Лікування

Терапія отиту починається з проведення санації розчином Люголя, фізіологічним, хлоргексидином.

Якщо больовий рефлекс вимальовується, то потрібні закапування препаратами опікаін, отипакс.

При виявленні причини пухлини, аномальні епітеліальні освіти, використовують втручання хірургічним шляхом.

Для придушення патогенної мікрофлори за результатами бактеріологічного посіву використовують антибіотики, або препарати великого спектру дії.

Для придушення гнійного процесу закопують розчин кислоти карболової приготований на гліцеринової основі або йодоформ-ефір 10% концентрації.

Домашнім улюбленцям (Кішки, собаки) використовують комплексний препарат з одночасною дією на бактерії, гриби і паразитів — суролан.

У разі хламідіозних отитів найбільшого ефекту можна досягти використовуючи антибіотики тетрациклінового ряду (таблетки перорально, мазь в вушної прохід).

При встановленому отодектозе, використовують препарати: декта, Аміт, Івермек-спрей.

Профілактика

У дрібних тварин потрібна постійна санація вушних раковин.

Недопущення попадання і оперативне розкриття чужих тіл, спостереження за тваринами діагностування при перших же ознаках хвилювання вважаються чудовим засобом попередження.

Збалансоване годування, недопущення перегрівань і переохолоджень організму, запобігання надмірних навантажень фізичного плану послужать методом підтримки високого імунного положення організму, що не дає можливості розвиватися патогенної мікрофлори.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…

Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…

Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…

Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…

Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…

Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…

Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…

Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…

Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…

Чума великої худоби-вірусне, висококонтагіозне захворювання, що має гострий перебіг…

Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…

Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Хвороби вух у кішок популярні дуже широко. При цьому вони можуть бути як заразними,…

Через особливості будови вух собак у них часто буває отит який якщо запустити, може…

Позначки:, ,
close