Маленькі породи собак

Породи собак невеликого розміру набирають особливу популярність у великих містах. Це милі вихованці, які не потребують великих територій для задоволення власних потреб у фіз.навантаженнях.

Невелику (кишенькову) собачку, більшість власників з радістю беруть з собою в усі поїздки і соціальні місця, які відвідують. Малюки не особливо вимогливі, особливо привчені з молодого віку до сильних накопичень народу, дуже компанійські і приємні.

Невеликі популярні породи собак надзвичайно активні, приносять багато чарівних моментів для власних господарів. Але за подібними вихованцями необхідно дуже дбайливо доглядати, приділяючи пристойну кількість уваги, систематично купаючи, вичісуючи і вибираючи відповідні гардероб на мокру або холодну погоду.

Є велика кількість порід собак маленьких розмірів, прекрасно вписуються для утримання в багатоквартирних будинках.

Загальний опис порід

Собаки-одні з дуже популярних вихованців проживають в будинку, що займають перші позиції вже багато століть. Вони розумні, активні, надзвичайно доброзичливі і віддані власному господареві. Собаки приносять радість, грають і обмежуються простою присутністю господаря поруч з ними.

Собака не великих розмірів-чудовий варіант для людей, що живуть в квартирі, де є вже маленька дитина. Цуценята маленьких собак активні і приємні, не приносять великого дискомфорту, поки відбувається привчання до лотка, а ще не можуть уявити небезпеки для дитини.

Любителі собак часто зустрічаються з проблемою, коли хочуть завести тварину – відсутність вільного місця. Невеликі породи собак-відмінна заміна. Базовою перевагою маленьких собак вважаються конкретно їх компактні розміри. Для власника не представить особливої труднощі виділити для дитини місце в квартирі під лежанку і миски для годування.

Невеликі собаки не вимагають довгих пробіжок, а ще не завжди проявляють активність. Тому складнощів не з’являється. Якщо ж щеня надзвичайно активний, йому вистачить прогулянки на чистому повітрі для виплеску емоцій і накопиченої енергії.

Хорошим моментом під час вибору маленької породи собаки, також вважається компактність розмірів. Невелику собаку потрібно годувати якісним кормом, але кількість його буде набагато менше, ніж при годуванні середньої або великої собаки.

для того щоб дресирувати невелику собаку, немає необхідності відвідувати великі території огороджені парканом. Досить організувати маленьку площадку або ж обійтися територією квартири.

Обов’язково потрібно згадати, що невеликі породи собак проходять навчання командам абсолютно не гірше, ніж їх великі родичі.

У більшості сучасних магазинів і бутиків, присутність маленької собаки на руках не вважається протиприродним. Тому пухнастого друга можна буде з собою брати на будь-які заходи, де не заборонений вхід з вихованцем. Чого не скажеш про середніх і великих собак, вимушених очікувати власного власника, прив’язаними біля супермаркету.

Представники дуже маленьких порід

Дуже маленькі породи собак і дуже впізнавані це чихуахуа, Папійон і Померанський шпіц. Чемпіоном серед маленьких собак вважається чихуахуа. Це собака володіє вираженою індивідуальністю.

Чихуахуа . Порода маленьких гладкошерстих собак бере власний початок зі штату Чіуауа (Мексика). Мексиканські собачки можуть досягати 2 кг при зростанні до 20 см в холці. Самки, в основному, більш вишукані і можуть бути зростанням до 15 см.ці представники сімейства псових, володіють безстрашним характером, готові захищати власного улюбленого власника від будь-яких потенційних загроз. Відзначено, що порода собак чихуахуа, самі велелюбні і ласкаві, є прекрасними компаньйонами.

Хороші собаки для житлової площі-маленькі Бішон фрізе . Популярність собак цієї породи зросла в останні кілька десятків років. Це чудові і ніжні собаки, фаворити італійок і француженок. Якщо перекласти назву породи звучить як кучерява болонка. У холці Бішон фризі можуть досягати 25 см, а вага змінюється від 3 до п’яти кілограм. Це реальні сімейні вихованці, що володіють грайливим характером, лояльно ставляться до дітей і іншим домашнім тваринам.

Чудовий компаньйон-пес породи бостон тер’єр . Вага тварин від 4 до восьми кілограм, а зростання в холці досягає 40 см.Собаки надзвичайно розумні, володіють хорошим характером і дуже легко проходять навчання всьому новому. Вихованця породи бостон тер’єр рекомендують заводити людям, які хочуть позбутися від нудьги. Завжди рухливий і веселий вихованець, ніколи не відмовляється від ігор і прогулянок на чистому повітрі, чудовий варіант для квартирного утримання.

Вальяжні і ласкаві, вірні і розумні собаки компаньйони – це французькі бульдоги . Вони нечасто бувають навіженими. Зростання до 30 см в холці, а вага змінюється від 8 до 12 кг.мають схожість з англійськими та американськими бульдогами.

До дуже маленьким породам собак в світі, заслужено ставитися порода Папійон . Це одна з найстаріших видів спанієлів. У королівських палацах Франції, порода собак Папійон високо цінувалася. Якщо перевести з французької мови, слово Папійон означає Метелик, так як вушка малюків і своєрідний забарвлення в області чола, дійсно нагадує метелика. У холці папійони можуть досягати 25-28 см, а вага змінюється від 2.5 до 4.5 кг.стародавні благородні коріння собаки, що йдуть углиб століть, наклали відбиток і на їх характер. Вони ставляться прихильно до незнайомців і дозволяють тискати себе маленьким дітям.

Ще один представник маленьких порід – Померанський шпіц . Рід таких шпіців бере власний початок в Стародавній Німеччині, провінції Померанія. Не звертаючи уваги на доброзичливий і веселий характер, а ще певну гучність, Померанський шпіц прекрасно здатний нести охоронну службу, захищаючи власного власника. Вага собак — від 2.5 до 3.5 кг, а зростання в холці може досягати 20 см.

Спеціальної уваги заслуговують мопси-харизматичні і приємні собаки. Реальні породисті мопси не повинні важити більше восьми кілограм, а зростання менше 26-28 см в холці. Активні, веселі і грайливі мопси, відрізняються відданістю по відношенню не тільки до власного власника, а й іншим членам сім’ї.

Представники маленьких порід собак-ши тцу. Реальні аристократи, а характер у них як у маленьких левів. Сімейна собака зростом до 30 см, а вагою до 6-8 кг.дана порода собак вважається дуже хорошим компаньйоном, дружелюбна і велелюбна. Прекрасно ладнають з іншими тваринами в будинку. Нечасто вступають у конфлікти.

Той-пудель, малюк вагою до чотирьох кілограм. Зростання в холці може досягати максимум 25 см.на початку, порода була виведена як водяна, яка води не боїться і бере участь спокійно у всіх різновидах спорту для собак. До цього дня той-пудель справжній представник відваги і сміливості.

Остання в даній позиції, але не остання собака за рейтингом – йоркширський тер’єр . Реальні фаворити серед маленьких порід собак. Крім доброї вдачі, маленьких розмірів (вага до трьох кілограм, а зріст до 22 см), Йоркширські тер’єри симпатичні собачки, шерсть у яких гіпоалергенна і не пахне. Турботливі і розумні собаки, безстрашні і надійні, не люблять конкуренції, можуть ревнувати, якщо є в будинку інша тварина.

Догляд за собаками маленьких порід

Незважаючи на невеликі розміри, собаки декоративних порід, вимагають організації гідного догляду. Важливо з самого молодого віку вибрати для тварини якісний корм. Надзвичайно важливо привчити цуценя маленької породи до спеціального лотка або пелюшки. Це дасть можливість зменшити вигул тварини з щоденного, до 1-3 разів протягом тижня.

З самого молодого віку не можна допустити перегодовування цуценя. Фізнагрузкі повинні бути в міру. Це дасть можливість уникнути ожиріння, до якого схильні невеликі породи собак. Є собаки (наприклад, чихуахуа) які люблять притискатися всім тільцем до власного господаря. У даних випадках існує дуже висока ймовірність наступити на дитину. Для того щоб уникнути допустимих наслідків, коли в будинок приходять гості, рекомендується відокремити місце для собаки у вигляді вольєра. Необережне поводження буде причиною великих пошкоджень ніжного тільця цуценя.

Велику увагу в догляді за декоративними породами собак, приділяють гігієнічним процедурам. Важливо стежити за чистотою кігтів і ротової порожнини. Також не варто обділяти увагу очі тварини. Маючи невеликі гострі зуби, собаки схильні до розвитку каменю на зубах. При відсутності необхідних чисток, з’являється ризик розвитку небезпечних процесів запалення в порожнині рота. Крім домашніх чисток, рекомендується відвідувати ветеринарного фахівця.

Дуже швидко виростають і кігті у маленьких собак, що живуть в квартирі. З’являється це через відсутність природного сточування кігтів під час навантажень фізичного плану. Відросло кігті-фактор, здатний виявитися причиною травми подушечки лапи, заважаючи хорошому пересуванню. Стрижка повинна проводитися систематично, в основному, не рідше 1 разу протягом тижня. Під час здійснення процедури важливо стежити за тим, що м’яке тіло кігтя не було зачеплено.

Увагу необхідно приділяти і очам маленьких собак. У певних порід, наприклад як мопс, чихуахуа, французький бульдог, очі знаходяться на викот. Систематичний контакт з пилом і дрібними сміттєвими частинками, призводять до роздратованості. Щоб не було розвитку процесів запалення, рекомендується регулярно оглядати очі улюбленця, а ще витирати за допомогою ватного диска, змоченого в спеціальному розчині.

При будь – яких запальних процесах-звертатися до ветлікаря.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close