Корм для стерилізованих кішок і кастрованих котів

Коли людина ухвалює рішення завести у власному домі кота чи кішку, вона має приготуватися до її появи. Придбати миски для годування, лоток і наповнювачі, іграшки, особливі засоби для купання і вичісування тварини. Також потрібно визначитися, як буде вирішено проблему, яка пов’язана з продовженням роду.

Особливості стерилізації

Якщо вихованець заводиться не з метою розведення, то хороший варіант — стерилізація кішки або кастрація кота. Незважаючи на те що більшість людей вважає ці способи негуманними, це набагато краще, ніж дивитися на муки тварини в періоди статевої активності або позбавлятися від потомства кішки.

Таким чином, господар ухвалює рішення про стерилізацію або кастрацію вихованця. Під час стерилізації кішкам прибирають органи системи репродукції — яєчники, а часом і матку. Котам, зі свого боку, перев’язують сім’яні протоки. Після того як проведено операцію, тварини позбавляються статевого потягу, що істотно позначається на їхньому життєвому устрої загалом.

Необхідно розуміти, що подібний варіант ветеринари називають скоріше корисними для тварин, які живуть удома, адже за умови гарного догляду вони здатні набагато подовжити життя улюбленцю.

Унаслідок проведення процедури стерилізації зазвичай домашні улюбленці стають спокійними, оскільки це істотно змінює їхній характер, однак водночас у тварини збільшується апетит. Багато в чому це пов’язано зі зниженням рівня стресу, який відчувають тварини під час пошуку статевого партнера. Потрібно брати до уваги, що зміна гормонального фону і стримування біологічних процесів передбачає зміну режиму харчування. Потрібно перейти зі звичайних кормів на більш дієтичні, які зможуть відповідати новим потребам тварини.

Відмінність спеціального корму від звичайного

Дуже високий апетит і повільний життєвий спосіб після того, як проведено операцію, при збереженні звичайного харчування призводять до ожиріння, що виявляється основою багатьох, сильніших захворювань. Завдяки цьому для збереження здорового стилю життя тварини потрібно змінити раціон на більш дієтичний.

При цьому ветеринари не радять робити різкі зміни в харчуванні кішки.

Наприклад, якщо тварина перші 12 місяців власного життя харчувалася натуральними продуктами, наприклад, м’ясом, рибою, молоком, не потрібно відразу давати промисловий корм. Зміна має відбуватися плавно і потроху. В іншому випадку тварина отримає додатковий стрес.

Вибираючи харчування для кастрованих улюбленців після того, як проведено операцію, власникам необхідно сказати, що обов’язково власну увагу звертати на продукти, рекомендовані ветеринарами до споживання, а саме для кошенят. До них відносять:

 • деякі сорти м’яса або птиці з невеликим вмістом жиру;
 • знежирена молочна продукція;
 • деякі каші, наприклад, вівсянка, пшоно або рис із мінімальною кількістю м’яса;
 • овочі;
 • спеціалізовані корми сухого або мокрого типу.

Рибу слід прибрати з харчування, оскільки наявні в ній мінерали спричиняють розвиток сечокам’яної хвороби.

Потрібно розуміти, що натуральні продукти, навіть беручи до уваги їхню корисність, можуть не мати всіх потрібних кішці вітамінів, тому рекомендується додавати в харчування додаткові біодобавки. Ще один варіант — застосування спеціалізованих збалансованих кормів, переходити на які потрібно потроху. Основна перевага такого харчування полягає в наявності необхідних вихованцеві вітамінів і корисних речовин; не потрібно нічого готувати для тварини, дуже просто придбати корм у магазині.

Багатьох господарів тварин турбує те, що у вихованця буде занадто одноманітне харчування. Щоб тварина харчувалася з радістю, рекомендується поєднувати сухі та вологі корми, давати тваринам різні ласощі, мати живу травичку на підвіконні, яка дає улюбленцю додаткові вітаміни.

Важливо, щоб у мисці у кішки була завжди свіжа вода.

Регулярне пиття відновлює водний баланс, що сприяє поліпшити метаболізм і прибрати ризик ожиріння. Ба більше, сухий корм передбачає багате і регулярне пиття, а ось порушення водного балансу може призвести до дегідратації, яка виявляється основою інших сильних захворювань.

Для тварин варто вибирати харчування тільки відмінної якості. Ветеринари рекомендують підбирати серед кормів:

 • преміум;
 • супер-преміум;
 • холістик.

Ще одним видом можна відзначити економ, але їх застосування вважається для улюбленців скоріше шкідливим, ніж корисним. Подібні виробники як “Віскас”, “Кітекет”, Perfect Fit та інші марки не містять м’яса або субпродуктів, що робить їх марними.

Преміум корми стають прекрасним варіантом для вихованця. Основною відмінністю такого харчування вважається застосування під час виготовлення справжнього м’яса. Також у кормах присутні потрібні для улюбленця вітаміни та мінерали, це забезпечує правильне харчування, яке містить необхідну кількість корисних речовин.

Корми холістики чудово підійдуть для стерилізованих тварин.

Переважно під час їх виготовлення застосовується натуральне м’ясо птиці та зайця, а ще додаткові жири. На думку кваліфікованих лікарів, ці корми можна назвати найбільш корисними для тварин, що живуть вдома, а саме стерилізованих, оскільки в собі містять виключно справжні компоненти.

Рейтинг найкращих виробників

Є дуже багато суперечок про те, який корм кращий і чому. Необхідно розуміти, що один і той самий варіант харчування може ідеально підійти одній тварині, але викликати алергічну реакцію в іншого улюбленця, тому неможливо виділити якийсь один корм або виробника, який буде найпрекраснішим. Ветеринари рекомендують звертати власну увагу на такі варіанти, які є найбільш якісними. Топ найкращих кормів представлений нижче.

 • EukanubaSterilisedWeightKontrol. Спеціальне харчування, розроблене для стерилізованих тварин. Як випливає з назви корму, такий варіант харчування прекрасно підійде для улюбленців, у яких гостро вимальовується схильність до надмірної ваги. Основним елементом таких кормів вважається м’ясо індички та курки. Сам раціон має меншу кількість жирів, а ще насичений необхідними для правильного харчування елементами. Зазначимо, що це беззерновий корм.
 • Royal Canin Neutered Young Male і Young Female. Корм еліт-класу відрізняється мінімальною кількістю калорій за рахунок зниженого вмісту крохмалю. Характерна риса — понад 40% білка тваринного походження, так необхідного кішкам. Корм добре впливає на роботу шлунка, оскільки в його складі можна виявити високу концентрацію клітковини. З мінусів відзначають наявність у кормі консервантів.
 • Almo NatureFunctional. Це холістик корм, оскільки для виготовлення цього харчування застосовується виключно натуральне м’ясо, а ще низка жирів різного типу. За рахунок власного складу такий корм досить легко засвоюється, підтримує вагу, а за рахунок невисокого вмісту деяких мінералів прибирає ризик появи захворювань.
 • Purina Pro Plan After Care — активно оптимальний ветеринарами. Відрізняється високою кількістю білка (41%). З мінусів — наявність алергенів.
 • 1st Choice. Фахівці радять для вихованців, у яких планується ожиріння. Серед ключових плюсів — відсутність алергенів, які постійно зустрічаються в більш доступних кормах. Крім того, в кормі містяться правильні вуглеводи, необхідні кішкам. Також відзначається мінімальна кількість жирів і великий відсоток вмісту білків.
 • Grandorf 4 Meat & Brown Rice Sterilized. Харчування класу холістик. Виділяється особливою технологією виробництва, яка дає можливість зберігати максимальну кількість корисних елементів. Головну частку корму (понад 60%) становить натуральне м’ясо, окрім цього, до складу харчування також входять усі потрібні для тварини вітаміни. Крім того, корм містить пребіотики, що сприяють гарному травленню.

У цьому рейтингу представлені універсальні варіанти, які підходять фактично для всіх здорових тварин і кастратів.

Як підібрати?

Часта наявність корму в магазинах — дуже істотний фактор, ніж ціна і склад. Часто буває, що магазини намагаються пропонувати покупцям максимально великий асортимент, проте постійне постачання конкретних кормів може бути не налагоджено відповідним чином. У цьому варіанті господарям необхідно купувати аналоги, робити раптовий перехід на інший котячий корм, що може погано відображатися на здоров’ї тварини.

Вартість — також основний фактор під час вибору корму. Звісно, будь-який господар любить купувати тільки найкращі суміші, але якщо вони являють собою позамежні суми для сім’ї, через купівлю яких доводиться собі у всьому відмовляти, зручніше купити економні варіанти, які можуть бути абсолютно не гіршими. Наприклад, корми від Purina зустрічаються фактично у всіх звичайних гіпермаркетах.

Вибираючи вид корму, рекомендується звертати власну увагу на холістик сегмент для схуднення, оскільки їхній раціон ветеринари вважають найбільш насиченим. Водночас багато екзотичних складових може призводити до розладу шлунка у котів деяких порід. Завдяки цьому ветеринари рекомендують виконувати плавний перехід на новий корм. Також, потрібно протягом чотирьох тижнів стежити за станом організму, а щоб переконатися в правильності харчування, можна показати улюбленця ветеринару.

Необхідно розуміти, що під час вибору харчування для котів з чутливим травленням необхідно отримати консультацію з ветеринаром, який зможе дати поради щодо вибору режиму харчування для вихованця.

Ба більше, у певних порід кішок зустрічається схильність до алергічної реакції. Наприклад, дуже багатьом сфінксам потрібен гіпоалергенний корм. Існують спеціалізовані склади для годування вихованців старше 7 років, оскільки в такому віці кіт вважається вже літнім. Тому після досягнення твариною такого періоду слід обов’язково внести коригування в розпорядок прийняття їжі.

Як правильно годувати?

Мало вибрати правильний корм, потрібно давати їжу у встановленій кількості, щоб тварина не відчувала голоду, і плюс до всього не набирала вагу. Ветеринари дають такі рекомендації щодо годування:

 • насамперед потрібно зважити вихованця;
 • на пачці корму необхідно прочитати рекомендації щодо кількості, беручи до уваги масу тварини;
 • розділити денну норму на кілька прийомів їжі.

Досить часто господарі кішок виконують величезну помилку: починають годувати кішку рідше, щоб зробити меншою її вагу. Втім це призводить до того, що організм впадає в стрес і починає, навпаки, збирати відкладення жиру. Ба більше, у подібних ситуаціях метаболізм сповільнюється, що теж погано впливає на шлунок.

Годування слід передбачати не менше 2 разів на день.

Для вихованців, які схильні до ожиріння, варто вибирати дробове харчування. Наприклад, можна давати добову норму протягом 5-6 прийомів їжі. Таким чином, кішка буде завжди сита, а її шлунок буде з успіхом функціонувати.

Теж дуже важливо розуміти, що норма на день може несуттєво відрізнятися залежно від породи тварини. Тому під час походу до ветеринарної клініки рекомендується також дізнатися у профессонального ветеринара, наскільки збалансоване харчування отримує вихованець.

Відгуки про корми

Якщо говорити про відгуки покупців, то фактично всі корми від еліт-класу і вище мають позитивну оцінку. Це можна пояснити тим, що продукція цього рівня відповідає вимогам вихованців і вимогам їхніх господарів.

Дуже великою популярністю користуються марки Purina Pro Plan і Royal Canin — обумовлено це не тільки прекрасною якістю, а й фінансовою доступністю. Обидва виробники пропонують харчування преміум-сегмента, але вони мають порівняно невелику ціну і представлені фактично у всіх ветеринарних магазинах міста. Ба більше, наголошується, що ці корми досить часто були рекомендовані ветеринарами під час огляду вихованців.

Рекомендації ветеринара про годування кастрованих котів і стерилізованих кішок наведені в наступному відео.

Позначки:, , , , , ,
close