Кіт вилизує кішку

Господарі домашніх кішок, у яких одночасно кілька вихованців, часто відзначають, що улюбленці вилизують один одного. Така поведінка кішок викликає розчулення у людини, але також з’являється і питання, чому тварини так себе ведуть.

З людської точки зору, подібний прояв почуттів означає Прихильність. Зоопсихологи досі не дали точної відповіді, чому кішки облизують один одного, адже це не тільки прояв любові, все набагато важче. Такі ж вилизування властиві не тільки для кішок, але і для мавп, а ще диких представників котячих.

Значення вилизування для кішок

Перш за все, вилизування кішками один одного означає, що вони добре між собою ладнають. Це специфічний прояв соціальних зв’язків, що виникли між ними. Така ніжність не виникатиме до решти кішкам, які не належать до зграї. Наприклад, мама-кішка з самого народження вилизує власних кошенят. Така звичка може залишитися і потім, вказуючи на особливий зв’язок між матір’ю і кошеням, нехай вже і виросли.

Ретельний догляд за вовняним покривом, закладений в кішках на природженому рівні. Дикі кішка завжди вилизували власну шерсть, для того щоб прибрати непотрібні запахи, що заважають в майбутньому полюванні.

Облизування вовни один одного дає можливість покращувати процес терморегуляції. Якщо шерстний покрив чистий і розпушений, мікроциркуляція повітря набагато краще, надаючи можливість не пропускати тепле повітря в спекотну погоду, і тримати тепло в холод.

Зоопсихологи запевняють, що кішки, що займають вищий статус в ієрархічній сходинки, вказують на власне переважання власне облизуванням особин, присутніх нижче рангом. Обов’язково потрібно згадати, що така поведінка набагато краще, ніж бійка.

Чому коти можуть вилизувати один одного

Домашня кішка, будучи предком диких родичів, являють собою справжній ідеал самодостатності. Кішки не показують зацікавленості, проявляючи власну холоднокровність. Тварини справжні одинаки, що перетинаються з власними родичами лише в разі гострої необхідності. Однак це важливо, виключно для кішок живуть в дали від людини. В ході селекції та еволюції, одомашнені кішки стали висловлювати багато уваги до власних родичів. Подібна зміна властиво виключно для психології кішок, отримувати бажане, різним способом.

Між собою кішки спілкуються за допомогою самих різних жестів, застосовуючи також запахи, звуки, погляди і тактильний контакт. Власне обопільне вилизування ставитися до дружніх сигналів, що передаються від тварини до тварини.

Є кілька пояснень подібним вилизування:

  • Обмін ароматами . Вилизуючи власних родичів, кішки передають аромати тіла. Це дає можливість поріднитися, і швидко надає можливість відрізнити чужака від свояка. Навик вилизування один одного дуже цінний для кішок, що живуть в умовах вулиці. У побутових умовах навик майже не потрібен.
  • Переважання . Якщо володар замет, що його домашні вихованці вилизують один одного, це може говорити про спроби показати на місце в ієрархії. Кішки м’яко натякають, хто головний і кому потрібно підкоряться.
  • Почуття матері . Прояв материнських почуттів з’являється з самого молодого віку, коли невеликі кошенята потребують ласки і турботи власної мами-кішки. За чистотою шерстного покриву в цей період стежить мати кішка. З віком, якщо кошенята залишаються з матір’ю, подібний прояв турботи залишається на значний час.
  • Позначка, хто власний, а хто чужий . Вилизуючи один одного, кішка позначають власного родича. Якщо в будинку з’явився новий вихованець, кішки починають активно принюхуватися і облизувати власного родича. Так відбувається свого роду знайомство.

Здебільшого кішка, яка облизує, приділяє увагу таким місцям як область скул, загривка і тімені. Крім знайомства, кішки показують турботу один про одного, доглядаючи за вовняним покривом.

Кішка вилизує собаку

Що стосується питання про вилизування кішкою іншої кішки, ставати зрозуміліше. Але як пояснити поведінку кішки, коли вона облизує собаку. Певні власники помічають, що кішка треться мордочкою і тулубом об собаку. Перш за все це як би розмітка.

У куточках і навколо рота кішки знаходяться нестандартні залози. Розміщуються вони і в області скроневої частини. Під час тертя залози відкриваються, і своєрідний секрет залишається на предметі, Об який треться тварина. Залози розміщені також в області основи хвоста.

Цікавий факт, доведений зоопсихологами, що кішки, які відчувають себе сильніше в ієрархічній драбині, облизують слабших, які доводять власне верховенство. Облизувати кішку можуть і власного власника у відповідь на погладжування, виявляючи таким чином, власну вдячність.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close