Кішка випрошує їжу

Жалібне, закличне нявкання кішки-провокує бажання у власника погодувати тварину. Таке жебрацтво, вважається однією з досить важливих причин, що провокують ожиріння у тварини. Якщо кіт регулярно просить їжу, його варто показати ветеринарному професіоналу. Основою дуже високого апетиту як правило виступає дисбаланс гормонів. Доктор огляне улюбленця, зробить необхідні аналізи і призначить харчування на дієтичній основі, що задовольняє всі потреби тварини в калоріях і енергії.

Чому кішки випрошують їжу

Причинами, чому кішка випрошує їжу, як правило виступає ряд моментів. Тому важливо заздалегідь з’ясувати суть проблеми і виключно після цього приступити до її усунення. Головними причинами, чому тварина вимагає постійне їжі, вважаються:

 • Харчування незбалансоване. Коли кішці не вистачає корму, вона може вимагати більше, так як відчуває голод. В даному випадку без консультації фахівця навряд чи можна обійтися. Доктор повинен переглянути раціон харчування, можливо, знадобиться розширити розмір порції, однак при цьому зберегти ідеальну поживність.
 • Розпещеність вихованця. Це одна з досить важливих причин котячого жебрацтва. Брак уваги з боку власника, однак при цьому дозвіл робити кішці все, що їй заманеться, в результаті призводять до розбещеності. З найперших місяців, кошеня, що має доступ на поверхню столу або інші місця, де зберігатися їжа, виростає вимогливою кішкою або котом, що не розуміє, чому володар раптом став відмовляти у смакоти.
 • Цікавість. Кішки від природи дуже допитливі. Нечасто, який кіт не поцікавиться, що лежить на столі. Якщо їжа добре пахне-втримаються від спокуси кішці надзвичайно важко. . Інфікування глистами, призводить до того, що тварина відчуває постійне відчуття голоду, при цьому абсолютно не починає повніти. Причина-гельмінти, що населяють кишковий тракт і харчуються корисними речовинами, що надходять з їжею. Сам організм же страждає від дефіциту вітамінів, мікроелементів та інших потрібних речовин. Порадившись з професіоналом, варто вибрати максимально адекватне протипаразитарний засіб.
 • Психологічний страх знову випробувати голод. Тварини, підібрані з вулиці, часто жебракують, навіть отримуючи необхідну кількість їжі. А справа вся в тому, що тварина не відчуває справжнього голоду, але намагається поїсти про запас, якщо раптом їжа завершитися. Такі тварини, в основному, їдять швидко і знову вимагають добавки. Жадібність до їжі і швидке її поглинання, іноді навіть не прожовуючи, видалити дуже важко. Потрібно оточити вихованця любов’ю і турботою і після якого, можна буде підкреслити позитивні зміни в психіці тварини.
 • Захворювання органів знаходяться всередині. Дуже високий апетит, постійне жебрацтво, може бути свідченням розвитку небезпечних внутрішніх патологій. Дуже високий апетит дуже часто вважається симптомом розвитку цукрового діабету, гіпертиреозу або ж злоякісних новоутворень.

Зрозуміти, що провокує у кішки бажання жебракувати і красти їжу, допоможе ветлікар або зоопсихолог. Для постановки діагнозу, фахівець призначить ряд лабораторних досліджень.

Красти їжу, кішці, яка отримує збалансоване харчування на дієтичній основі, не просто не необхідно, але і шкідливо для організму. Порушення харчування провокує розвиток небезпечних наслідків в роботі травного тракту. Однак є і ряд продуктів, які не просто провокують проблеми з шлунково-кишковим трактом. Вживання деякі продуктів, буде причиною інтоксикації або нервових розлад. Найбільш небезпечними для кішок продуктами, вважаються:

 • Чисте молоко. Здається, звичайний для кішок продукт-коров’яче молоко, вважається небезпечним для дорослих тварин. В організмі дорослих кішок не виробляється фермент, що розщеплює молочний білок.
 • Шоколад. Будь-яка солодкість з людського столу не рекомендована для кішок, але шоколад особливо. У складі даного продукту містяться речовини-кофеїн і теобромін, що провокують перезбудження м’язових волокон і навіть смертельний результат.
 • Часник і цибуля. Пекучі овочі, провокують подразнення слизових оболонок травного тракту у домашніх кішок. Викликати погані наслідки можуть не тільки свіжі цибулю і часник, але також варені, запечені або прожарені. Багато цибулю і часник, провокують руйнування еритроцитів в організмі кішок, викликаючи анемію.
 • М’ясо і риба в сирому вигляді. Звичайні для харчування домашнього мисливця продукти, можуть бути небезпечними. Сирі, не оброблені термічно різні варіанти м’яса і риби, містять в собі гельмінти і бактерії, що викликають розлад травної функції. У сирій рибі крім цього, міститься фермент, що руйнує незамінний для організму тварин вітамін групи В – тіамін. При частому і безконтрольному вживанні сирої риби, не виключено ризик розвитку неврологічних порушень, аж до судом і коматозного стану.
 • Сирі яйця курки. Отримати харчове отруєння при вживанні сирих яєць – справа звичайна, оскільки на поверхні курячого яйця може бути сальмонела і ряд інших, хвороботворних мікроорганізмів. У сирому яєчному білку також є ферментативну речовину – авідин, що провокує порушення здатності організмом засвоювати біотин.
 • Ізюм і виноград. Цей продукт вважається отруйним безпосередньо для домашніх кішок, провокуючи розвиток проблем в роботі ниркових структур. Тому ласувати цим фруктом кішці не рекомендується.
 • Спиртне. Будь-які міцні напої погано позначаються на роботі всього організму тварини. Якщо кішка проявляє інтерес до пива або інших напоїв, необхідно сильно постаратися розміщувати їх в недоступному для тварини місці. Незворотні ураження нервової системи при попаданні алкоголю в організм домашньої кішки – забезпечені.

Як відучити кішку випрошувати їжу

Будь-яку тварину потрібно виховувати, будь то собака або кішка. Злодійство зі столу або постійне жебрацтво, може погано відбитися, перш за все, на здоров’ї тварини. Привчати не лазити по столах, потрібно з самого молодого віку, також, як і не випрошувати їжу. Якщо один з членів сім’ї забороняє таку поведінку, а інший заохочує, користі не буде.

Є кілька правил, що дозволяють відучити тварину випрошувати їжу і лазити по столах. Полягають вони в наступному:

 • Чи не нагнітати кішку красти. На кухонному і кухонному столі не повинно знаходитися нічого непотрібного. Всі продукти повинні бути розставлені по власних місцях в щільній тарі і контейнерах, що закриваються. Після їжі тарілки з останками їжі доводиться прибирати і відразу ж мити. Стіл витирати від допустимих крапель їжі або крихт. Таким чином, зацікавленості понюхати і злизати апетитно пахне продукт у кішки пропаде.
 • Забороняти залазити на стіл. Навіть коли обідній стіл перебувати поруч з підвіконням, і тварина гріється на сонці, зручно розташовуючись на поверхні. тварина не розуміє, де грань між столом на якому можна просто полежати і за яким приймають їжу. У варіантах, коли заборона лазити по столах не спрацьовує, потрібно просто не допускати тварина в цю зону, закриваючи двері, тим більше, коли господарі зайняті або їх немає вдома.
 • Прояв наполегливості і черговості дій. Не можна допустити, щоб інші члени сім’ї або гості, підгодовували кішку або давали навіть котяче ласощі під час прийому їжі або готування їжі. У тварини швидко скластися асоціація і відучити кішку в подальшому, стане проблематично.

Буває і так, що всі перераховані вище методи не спрацьовують. В даних випадках, можна вдатися до більш кардинальних заходів, наприклад, застеляти на певний період часу відсутності господарів в будинку поверхню столу фольгою. Шурхіт фольги відлякає кішку, яка зробила спробу застрибнути на стіл.

Якщо випрошування їжі кішкою зустрічається відразу, як тільки тварина поїло або ж протягом усього дня, важливо переглянути поживність харчування. Можливо, тварині не вистачає вітамінів або мінералів в раціоні. Найкраще, поговорити з професіоналом.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close