Кішка перестала їсти сухий корм

Зміни в поведінці домашнього улюбленця ніколи не з’являються без причини. Володар тварини, що відмовляється від сухого корму, повинен піддати аналізу стан кішки і з’ясувати причину того, що відбувається.

Основою відмови кота від вживання сухого корму можуть бути порушення апетиту, не пов’язані з труднощами зі здоров’ям. Але наявність супутньої симптоматики або системних хронічних хвороб у кота – привід для хвилювання.

Голодування не тривалого періоду-до 1 доби, не заподіє шкоди здоров’ю, але причини, що спровокували патологічний стан, як правило викликають загибель вихованця.

Причини, за якими кішка може припинити їсти сухий корм

Факторів, що провокують відмову кішки від сухого корму багато. Розділяють їх на тілесні і патологічні. Патологічними факторами є захворювання, інтоксикації, інфекційні ураження, запальні процеси в травному тракті, ураження центральної нервової системи, гельмінтози.

Якщо кішка проявляє інтерес до корму, принюхується, але в останній момент починає відвертатися, основою здатне послужити новоутворення в шлунково-кишковому тракті, запалення або ж наявність стороннього предмета.

Проблеми з травним трактом не охоплюють виключно кишечник і шлунок. Патологічні зміни здатні охоплювати слизові оболонки порожнини рота. Захворювання зубів завдають вихованцеві дискомфорт при поїданні сухого корму, при цьому інтерес до розм’якшеної їжі і паштетів зберігається. У бажанні позбавиться від дискомфорту і хворобливих почуттів, кішка може почати гризти тверді предмети.

Основою відчуття дискомфорту і болю в порожнині рота при прийомі їжі, як правило служать нові освіти. Травмуючись твердими видами їжі, нові освіти завдають не тільки біль, але і починають кровоточити. Визначати пухлини в пащі у кішки можна особисто при докладному огляді.

Спровокувати відмову від їжі і втрату апетиту здатні проблеми з кістковими і м’язовими структурами. Тварина накульгує, відчуває біль. У більшості випадків відзначаються порушення процесів регуляції актів калоизвержения і сечовипускання. Потрібно якомога швидше звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. майстер професіонал проведе всі необхідні дослідження, що дозволяють виявити причину порушень.

Відмова кішки від поїдання сухого корму також може бути спровокований наступними патологічними станами:

  . Інтоксикація організму, спровокована внутрішніми процесами або ж проникненням отрути із зовнішнього середовища, супроводжується не тільки відмовою кішки від їжі, але також почастішанням серцевого ритму, нападами нудоти і виверження шлункового вмісту. Дуже часто серйозні інтоксикації супроводжуються підвищенням показників температури тіла. Важкі випадки отруєння відрізняються втратою можливості тваринам нормально орієнтуватися в просторі. Відсутність своєчасної допомоги призводить до поетапного відмови внутрішніх систем організму і загибелі кішки. . Серйозна патологія, специфічною особливістю якої вважається дуже велике накопичення жирових клітин в області печінкових структур. Вихованець потроху втрачає апетит, аж до повної відмови від корму. Розвивається виснаження на тлі відмови від їжі, реберні кістки і кісткові структури грудини починають випирати. Симптомами ліпідозу, як і інших патологій в області гепатобіліарної системи, є – проблеми з травленням, іктерічность помітних слизових оболонок. органів знаходяться всередині. Поразка органів травного тракту відрізняється сильними болями, набряками, зниженням тиску артерій. У калових масах кішки дуже часто знаходять кров, що говорить про приховану внутрішньої геморагії. Відмова кішки від їжі супроводжує фактично всі порушення в роботі організму. Інфекційне ураження органів сечостатевої системи, також може виникати у вигляді відмови від сухого корму. Причина відмови від корму – системна інтоксикація організму продуктами розпаду патогенних бактеріальних мікроорганізмів, що спровокували запалення. Без своєчасної допомоги, гостра форма запалення, дуже часто набуває затяжний перебіг.

 • Проблеми в роботі головного і спинного мозку. Основою порушень в роботі ЦНС, частіше виступають пошкодження механічного типу. Тварина відмовляється від корму через порушення передачі сигналів по нервових волокнах. Кішка перестає отримувати сигнали про голод, хоча в цей період організм потребує корисних нутрієнтів і енергії. . Кішки, часто отримують у вигляді ласощів шматочки сирого м’яса, а ще контактують з бездомними тваринами, схильні до ризику зараження гельмінтозами. Важливо дотримуватися всіх зазначених правил постійних протипаразитарних обробок, що дозволяють уникнути значних складнощів на тлі зараження глистами. Легкі форми заглистованості організму відрізняються погіршенням загального самопочуття, поява в фекаліях великої кількості слизу і крові. Важкі випадки гельмінтозів з’являються закупоркою просвіту кишечника. Відмова кішки є сухий корм, пов’язують і з блокуванням пересування харчової грудки по кишечнику в результаті закупорки. Тварина не тільки відмовляється від прийому їжі, але і страждає від сильних хворобливих почуттів. З’являються збільшення живота, напади нудоти і блювоти. Без своєчасної професійної допомоги вихованець може померти в короткі терміни. Лікування, в основному, передбачає втручання хірургічним шляхом.

У більшості випадків, відмовляється їсти тварина, страждає від порушень органів нюху і зору. Неприваблива для кішки їжа, тим більше у вигляді сухих гранул, повинна бути замінена на більш привабливу.

Власникам рекомендується розбавляти сухі гранули спеціальним паштетом або застосовувати значну частину вологих кормів. Кішки, що знаходяться на натуральному харчуванні, повинні отримувати злегка підігріту їжу, так як її якості смаку підвищуються.

Крім патологічних причин відмови кішки від поїдання сухого корму, існують і тілесні фактори. До них відносять:

 • Вживання сухого корму вперше. Нормальною вважається реакція кішки, коли вона пробує сухий корм вперше, надходити обережно. Тварина відштовхують консистенція і запах нової їжі. Якщо вихованець раніше їв інший сухий корм або ж справжню їжу, переклад на новий вид корму рекомендують проводити потроху.
 • Поганої якості корм. Сухі корми відрізняються дуже довгим періодом зберігання — від 2 до 3 років, але виключно при правильних умовах зберігання і в закритій герметично упаковці. Якщо ж упаковка вже розкрита, термін придатності дуже швидко зменшується. Більшість сухих гранул корму у власному складі містять масла, прогоркающие і окислюються при контакті з повітрям дуже швидко. Корм може зіпсуватися, вже почавши з 3 тижні застосування. Давати такі корми тварині заборонено. В іншому випадку не виключаються небезпеки інтоксикації організму.
 • Розпещеність. Кішки досить хитрі і винахідливі. для того щоб отримати бажане, вони йдуть на різні методи, включаючи примхливість. Отказивающася від сухого корму кішка, часто отримує від жалісливого власника ласощі, для підтримування сил. В подальшому це призводить до появи стійкої звички – не їсти власну їжу, а випрошувати делікатеси. Відучити вихованку від подібної поведінки вельми важко.
 • Звикання до найрізноманітніших підсилювачів смаку. Більшість кормів, що відносяться до групи бюджетного класу, збагачені різними підсилювачами смаку. При спробах перейти на дуже дорогий і якісний корм, володар може стикнутися з проблемою відмови від їжі. Це пов’язують з іншими уподобаннями смаку. Переклад з одного виду корму на інший, обов’язково проводитися потроху, не за 1-3 дні, а як мінімум за 7-10 днів.
 • Стану стресу. Порушення апетиту і тимчасова відмова від їжі з’являється у кішок при сильному емоційному потрясінні. Відчуває стрес тварина, не здатна їсти.
 • Період статевої охоти. Початок періоду статевої полювання, особливо у самців, ознаменовується відмовою від їжі, навіть найулюбленішою. Відчуваючи фізичний дискомфорт під дією інстинктів, тварина зосереджується на єдиній меті – розмноження. Намагатися змінити таке явище марно, поки період статевої охоти не закінчиться. Власникам котів і кішок, які не планують отримувати в подальшому потомство від своїх улюбленців, лікарі рекомендують провести Планове своєчасне втручання – кастрацію.

Певні власники домашніх кішок, помічають, що іноді тварина відмовляється на весь день від їжі, а потім починає їсти, нібито нічого не сталося. Це пов’язують з природним інстинктом очищення або розвантажувальним днем.

Кішки інстинктивно відчувають, що організму потрібно спокій, особливо травному тракту, тому можуть не їсти 1-2 доби, при цьому регулярно споживаючи воду. При відсутності додаткової симптоматики-хвилювання, біль, виділення, байдужість у тварини, приводів для переживань немає.

Дії власника

Перше, що повинен зробити володар – ретельно подивитися за поведінкою тварини. Якщо кішка відмовляється від сухого корму, однак при цьому їсть вологі корми або паштет, вказує на те, що сухий корм може бути зіпсований.

Важливо провести зоровий огляд вихованця, відзначаючи будь – які зміни-виділення з очей або носа, алергічне прояв на шкірному покриві, запальні процеси, початок зневоднення організму. варто оглянути перш за все стан слизової оболонки порожнини рота, відзначаючи будь-які зміни у вигляді кровотеч, пухлин і почервоніння.

Довгий відмова від корму протягом 2 діб, говорить про порушення в організмі і вимагає втручання ветеринарного фахівця. В іншому випадку, дистрофічні процеси в органах і тканинах забезпечені.

Термінового втручання професіонального доктора вимагають такі стани у тварини як:

  ;

 • зміна поведінки-жалібне нявкання, відчуття болю, коли володар доторкається до проблемних зон, прояв агресії;
 • збільшення показників температури тіла (при нормальних значеннях для дорослих кішок від +38 до +39).

Негайно звертатися за допомогою до ветеринарної лікарні потрібно при неможливості тваринам самостійно спорожнити кишечник або сечовий міхур, при нудоті і блювоті, проблеми в роботі кістково-м’язового апарату.

Уважне ставлення до будь-яких змін в стані здоров’я вихованця, дасть можливість вчасно звернутися до професіоналів і зберегти улюбленцю життя.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close