Хвороби хвилястих папуг

Хвороби хвилястих папуг досить небезпечні. Обов’язково необхідно знати їх ознаки та особливості лікування. При грамотному лікування можна не допустити небезпечні результати.

Хвилясті папуги-це невимогливі домашні птахи, які не вимагають спеціального догляду. Здорову птицю можна відразу розглянути – золотисті пір’ячко, веселий погляд, гарне і пустотливий настрій. Плюс до всього вихованець завжди активний і рухливий, чистить пір’ячко, з апетитом їсть.

Але іноді можуть з’явитися деякі складнощі зі здоров’ям. Багато хвороб папуг можуть з’являтися з вини власників. Вони часто з’являються в результаті недотримання необхідного догляду, незбалансованого харчування. При утриманні птахів в невигідних умовах відбувається ослаблення імунної системи, зменшується опірність функцій захисту, завдяки цьому пернатий вихованець може сильно захворіти аж до смертельного результату.

Ознаки захворювань

Якщо папуга захворів, то важливо це визначити її на самому ранньому ЕТАПІ. Здорова птиця досить різко відрізняється, і це можна помітити по її зовнішньому вигляду і поведінки – вона регулярно щебече, чистить пір’ячко, має гладке оперення, хороший апетит і володіє чистими роговими покривами. Однак якщо у неї вимальовується навіть не сильно небезпечне захворювання, то вона відразу стає млявою, мало рухається і може виробляти жалібні звуки. Але як можна здогадатися будинку, що папуга захворів? У цьому допоможуть деякі симптоми.

Особливо часто при появі хвороби у хвилястих папуг з’являються такі симптоми:

 • у птиці зменшується інтерес до оточуючих людей. Він може регулярно прибувати в сплячому стані;
 • птах починає сильно худнути, її виснажений вигляд можна визначити за структурою кіля, який може випирати. Здоровий папуга має черевце з круглою формою;
 • при виснаженні папуга регулярно мерзне, йому потрібно надання додаткового тепла;
 • птах за своїм виглядом виглядає здоровою, однак при цьому спостерігається сильне сопіння. Також може бути утруднене дихання;
 • хвіст, який спрямований в перпендикулярному відношенні до підлоги, говорить про порушення роботи дихальних органів;
 • якщо зустрічається постійна спрага, то це симптоми наявності порушень в діяльності кишечника і нирок;
 • на поверхні дзьоба і лап з’являються нарости;
 • нарости з губчастої структурою на восковице, на поверхні лап, біля очей можуть говорити про наявність інфекційної хвороби або про присутність кліщів.

Хвороби хвилястих папужок можуть бути легкими або навпаки дуже і дуже серйозними. Але в самому різному випадку обов’язково необхідно знати їх симптоми, вони допоможуть вчасно визначити недугу і врятувати пернатого дуга від смерті.

Причини хвороб

Якщо ознаки захворювань зрозумілі, то які ж причини як правило викликають захворювання у птахів? Обов’язково необхідно знати провокуючі фактори всіх захворювань у домашніх пернатих. А справа вся в тому, що більшість недуг можуть надавати небезпеку не тільки для птиці, але і для самої людини, наприклад, наприклад туберкульоз або орнітоз.

Але правильне і точне діагностування може виконати ветеринарний фахівець. Також він заздалегідь повинен провести необхідні аналізи і лабораторні дослідження.

Всі хвороби папуг корелла поділяють на кілька типів:

 • незаразної природи;
 • паразитарного або інвазійного;
 • інфекційний.

Причини самих різних захворювань полягають в недотриманні належного догляду, а ще можуть посприяти несприятливі умови утримання, а конкретно:

 • поганий догляд;
 • поганої якості зміст клітини;
 • постійні протяги;
 • несвіжі кормові суміші;
 • недотримання режиму харчування;
 • не організоване дозвілля, рідкісні ігри.

Дуже часто у папуги можна помітити місця з вищипаними пір’ям. Пернатий може виривати пір’я при сильних стресах, які можуть з’являтися від постійних протягів або переляків, також може впливати невірний розпорядок прийняття їжі, кімнатне повітря з дуже високою сухістю. Завдяки цьому вид папуг і їх оперення ставати неохайним, нездоровим. Виривати пір’я птах може від нудьги. Але найпопулярнішою основою такої поведінки вважається ураження паразитами.

Але не варто надавати надмірну турботу, загодовувати папуг. Іноді при дуже високому вживанні насіння соняшнику відбувається накопичення жиру в області живота і грудей.

Ожиріння може викликати ряд неприємних факторів:

 • птах може стати малорухомої і зовсім припинити літати;
 • виникнення задишки;
 • зниження здатності до розмноження;
 • розвиток цирозу печінки.

Дуже часто у папуг з’являються хвороби очей. Вони можуть бути різноманітні, але спровокувати і можуть несприятливі умови утримання і вітамінний недолік. Найпопулярніші хвороби очей у папуг це випадання 3-го століття, цистоз, панофтальміт, новоутворення століття і інші.

Іінфекції і травми можуть завдати серйозної шкоди дзьобу папуги. Хвороби дзьоба у папуг бувають дуже і дуже серйозними, аж до повного отрафірованія цього органу. Завдяки цьому потрібно стежити за його станом і при самому невеликому підозрі на патологічний процес варто відразу ж звернутися до ветеринара.

Паразитарні захворювання

Паразити постійно зустрічаються у домашніх пернатих вихованців. Якщо вірити даним статистики, то практично 25% всіх хвилястих птахів вражені кліщами і іншими паразитами.

Інфікування паразитарними організмами може статися від інших птахів або через заражені предмети. Для усунення зараження потрібно дотримуватися санітарно-гігієнічні правила.

Зовнішні паразити

До зовнішніх паразитів відносяться:

Інфікуватися ними можна в жаркий період часу, коли пернатих виносять в клітинах на вулицю на траву, в якій живе дуже багато самих різних жучків, включаючи пухопероедов і кліщів.

Пухопероеди зазвичай живуть на шкірної поверхні і поїдають пір’я. А ось кліщі впиваються в шкіру, а ще можуть проникати в трахею. Існує різні варіанти таких паразитів, які здатні завдавати серйозної шкоди здоров’ю. Визначити їх можна за характерними сигналами:

 • кліщ очинного виду як правило, завжди знаходиться в нижній області пір’я, робить пір’я ламкими і тьмяними. Зрештою папуга не може нормально літати;
 • пухопероеди провокують сильне печіння і свербіж покриву шкіри. Це може сильно порушити ритм і життєвий образ папуги;
 • кліщ трахейного виду вражає легені птиці. Зрештою можуть з’явитися прояви сильного кашлю і чхання. Іноді з’являється задишка і клацання з області дзьоба.

Пухопероедов можна знайти на поверхні пір’я птиці. А яйця паразитів зазвичай знаходяться на внутрішній частині крил. Також можна помітити на пір’ї 3-го і 4-го порядку і на борозенках.

Паразитування кліщів відбуваються на ділянках, які не покриті пір’ям. Покрив шкіри біля очей, дзьоб, область заднього проходу, поверхня лапок. Виявити наявність таких паразитів можна по наростам, які за власним виглядом нагадують пемзу.

Так що зробити при появі паразитарних уражень? Самостійно лікувати їх не варто, а справа вся в тому, що препарати для лікування мають дуже високу токсичність, якщо їх дати в дуже високій дозі, то можна сильно заподіяти шкоду птиці.

Найкраще провести обстеження, здати необхідні аналізи. Після виявлення хвороби і виду паразита доктор зможе призначити необхідний перпарат, а ще розпише його схему прийому і дозування.

Внутрішні паразити

До паразитарних організмів внутрішнього вигляду відносяться гельмінти і дуже прості мікроорганізми одноклітинного виду. Зазвичай інфікування ними відбувається поряд з кормом.

При ураженні гельмінтами у папуг відзначаються такі симптоми:

 • порушення діяльності травних органів;
 • симптоми задишки;
 • зменшення маси тіла;
 • папуга може часто хохлитися.

При ураженні цими паразитами не можна ні в якому разі проводити домашнє лікування. Найкраще піти до лікаря, власне фахівець зможе провести адекватне обстеження і призначить лікування.

Інфекційні хвороби

До дуже популярним інфекційних хвороб папуг відносяться:

 • прояви микроплазмоза;
 • пситтакоз;
 • кандидозні симптоми;
 • лямблія;
 • інфекції нирок;
 • простудні хвороби.

Будь-яка хвороба може підкорятися лікуванню, але краще її не допустити, ніж потім прибирати.

Важливо почати лікування перерахованих вище захворювань якомога раніше, так як для них отличительно швидкий перебіг. Фактично всі патології супроводжуються збільшенням температури, чханням, порушенням стільця, а конкретно проносом. Якщо ви раптом виявили хоч один дивний ознака, то краще за все відразу ж звернутися до ветеринара.

Хвороби папуг хвилястих і їх лікування повинні бути вивчені дуже ретельно. Хвора птиця може не тільки померти, а й шкодити здоров’ю людини. Її зміст повинен бути сприятливим і чистим, а конкретно містити клітку в чистоті, систематично міняти корм і воду, мити годівниці і поїлки. Також обов’язково необхідно давати пернатому одному спеціалізовані вітаміни для зміцнення імунної системи, а ось які можна дізнатися у ветеринара.

Позначки:, , ,
close