Чим людина може заразити кішку

Одне з важливих напрямків у ветеринарії вважається епізоотологія. Це окремий розділ ветеринарної медицини, що займається вивченням проявів інфекцій, що вражають пристойну кількість як диких, так і вихованців проживають в будинку.

Інфекції, що передаються від тварини до людини, називаються зооантропонозами, а ось Зворотні антропозоонози, це патології, якими може захворіти людина власного улюбленця.

Хвороби, якими кішка може інфікуватися від людини

Різні зоонози передаються від хворих тварин при контакті людини із зараженою слиною або іншими виділеннями кішки. Зворотні зоонози вельми нечасто діагностуються в медицині, але але все таки вони існують.

Основними хворобами, якими кішка може інфікуватися від людини, вважаються:

    Патологія собою являє дерматофітоз, що викликається інфекцією грибкового походження. Вражає дерматофітоз як тварин, так і людей. Здорова тварина, що контактує з хворим стригучий лишай людиною, може інфікуватися. Аргументом зараження може послужити не тільки шкіра хворої людини, а й предмети одягу, а ще посуд. Стригучий лишай добре піддається терапії, але провокує ряд неприємних почуттів і симптомів, як у людини, так і у тварини. Вражений стригучий лишай володар не повинен брати на руки власного вихованця, гладити або ж по-всякому контактувати з ним. До того часу, поки не почнеться лікування, тварина повинна бути ізольовано. . Більшість вірусних інфекцій, що провокують розвиток порушень в роботі респіраторного тракту, можуть передаватися від людини до домашніх вихованців. Але буває це дуже і дуже рідко. Окремо необхідно підкреслити вірус грипу, що виділяється високою вірулентністю. Від грипу в 2009 році в одному зі Штатів Америки загинула кішка, господиня якої потрапила в лікарню із запаленням легенів. Вірус грипу H1N1 передається від людини не тільки до домашніх кішок. Чутливими вважаються також собаки і навіть Тхори. Ознаки розвитку у кішки грипу нагадують симптоми, що розвиваються у людини. Щоб не захворіти власного вихованця, рекомендується зменшити контакти з улюбленцем під час хвороби, а найкращий варіант ізолювати тварина на якийсь час.

  • Паротит . Простонародна назва параміксовірусної інфекції-свинка, через головного хворобливого симптому виявляється у вигляді збільшення в обсязі привушних лімфатичних вузлів. При розвитку свинки у людини відзначається збільшення показників температури тіла, з’являються сильні відчуття болю, набряк привушних слинних залоз, розташованих в області шиї. Ослаблення імунітету може послужити основою розвитку небезпечних складнощів. Параміксовірус, що провокує паротит, частіше розвивається у неповнолітніх дітей, але ризик розвитку захворювання є і у дорослих, при цьому супроводжуючись загрозливими для життя ускладненнями. Актуальна вакцинація в дитячому віці дає можливість уникнути інфікування. Домашні улюбленці також можуть стати мішенню для параміксовірусу. Початкові ознаки розвитку паротиту у кішки відрізняються припуханням і болем в області привушних залоз, дуже високим слинотечею з домішками гною. Згодом в слині виникає кров і пластівці білого кольору. Паротит у домашніх кішок завжди супроводжується збільшенням температури тіла, тварина мляве, відмовляється від їжі. Відсутність своєчасної допомоги може завершитися розвитком значних складнощів, аж до некрозу тканин залози. Не виключено ризик появи зараження крові і смертельного результату. . Харчові отруєння часто з’являються через бактеріальної інфекції. Сальмонельозом людина може інфікуватися при вживанні поганої їжі, а ще від домашнього вихованця. Саме так, як і володар буде причиною розвитку сальмонельозу у домашнього улюбленця. Бактеріальна хвороба має аналогічний алгоритм розвитку у кішок, як і у людини. У вихованця з’являються напади нудоти і подальшої блювоти. Спазми і болі в животі, а ще розлад шлунку – очевидні ознаки інтоксикації організму на тлі сальмонельозу. Ветеринарні лікарі відзначають, що кішки і собаки, що живуть поруч з людиною, схильні до сальмонельозу в меншій мірі, ніж люди. Але запобіжними заходами нехтувати не варто якщо володар захворів на сальмонельоз. Потрібно вжити заходів, ізолювавши тварина на певний період часу лікування людини.
  • Стійкий до антибіотиків великого спектру дії золотистий стафілокок. Патогенні бактеріальні мікроорганізми, що володіють дуже високою стійкістю до більшості антибіотиків, провокують інфекційні ураження шкіри, запалення легенів і септицемію. Володар може інфікуватися від кішки, саме так як і буде причиною інфікування власного домашнього вихованця. . Захворювання інфекційної етіології, що протікає в хронічній формі, провокують мікобактерії туберкульозу. Вражати небезпечна хвороба може як людей, так і їх вихованців проживають в будинку. Перехресне інфікування можливо, але діагностується дуже і дуже рідко, існуючи здебільшого в теорії. Важливими ознаками розвитку туберкульозу у кішок, як і У інших теплокровних, є – постійний кашель і різка втрата маси тіла, поява абсцесів на шкірі і не загоюються трофічних виразок.

Проблемою, яку може запросто і легко створити власник для здоров’я власного улюбленця, може стати і пасивне куріння. Це не дуже захворювання, але здатне заподіяти дуже великої шкоди здоров’ю кішки. Вдихання сигаретного диму провокує розвиток ряду небезпечних патологій, аж до раку легенів. Тварини які живуть вдома страждають від пасивного куріння на порядок вище, ніж самі курці або ж інші люди.

Профілактика

Фахівці в області епізоотології запевняють, що ризиків передачі інфекції від людини до тварини набагато менше, ніж ризиків міжвидової передачі хвороб. Турбуючись про здоров’я власної кішки, володар може вжити заходів профілактики.

З метою не допустити передачу інфекції, рекомендується:

  • після будь-якого контакту з власним вихованцем і перед тим як грати з ним, обов’язково мити руки;
  • часто мити миски для води та їжі, а ще проводити дезінфекцію;
  • не дозволяти кішці заплигувати на стіл або ж лізти мордою до людського обличчя;
  • намагатися не допускати вихованця у власне ліжко.

Запобіжні заходи дозволяють не дозволити інфікування людини від тварини і навпаки, захистити вихованця від хвороб, властивих господареві.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close