6 поширених причин кашлю у собак

Виникнення кашлю у домашньої собаки, часто списується на звичайне роздратування або несуттєву інфекцію. При цьому господарі можуть не запідозрити, що основою кашлю у улюбленця, виступають не тільки інфекції, але і серйозні захворювання, наприклад легеневі гельмінтози або ж нові освіти. Необхідно розуміти, що провокує кашель, щоб дізнатися найбільш ідеальну схему лікування.

Слід мати на увазі, що кашель не вважається захворюванням. Це сигнал організму, який вказує на наявність патологічних процесів. Кашель, ніщо інше, як рефлекс, що розвивається в результаті подразнення слизових оболонок. Основою, може послужити пил, рідина або інші чужі предмети. З’являється рефлекс, корисний для того щоб очистити респіраторний тракт від зібрався слизового секрету, що з’явився в результаті процесів запалення. Кашель сформіровивается у вигляді сильного видиху через порожнину рота.

Перша причина-інфекції

У переважній безлічі випадків, основою виникнення кашлю у собак, стає інфекційне ураження. Патологічні процеси в респіраторному тракті розвиваються на тлі впровадження шкідливих бактерій, грибків і вірусів. Дуже часто, у вихованця розвивається запалення в області горла, глотки. Як ускладнення, з’являються запалення в області бронхіального дерева і легеневих структур.

З’являється рефлекторний процес-кашель, корисний для позбавлення від шкідливих патогенів. Кашель буває як вологим, так і сухим. Залежить це прямо від стадії процесу і фактора, що спровокував рефлекс. У багатьох випадках, вірусна хвороба не провокує значних складнощів. Однак при приєднанні патогенної бактеріальної мікрофлори, запалення стає більш серйозним.

Друга причина-потрапляння чужих тіл і пилу

Дуже часто основою розвитку нестандартного реакції, кашлю, у собак, стають потрапляння на слизові оболонки пилу. Також спровокувати кашель у вихованця може чужий предмет. Схильні до ризиків невеликі цуценята, в ході власної допитливості, пробують на зуб все підряд. В основному, кашель з’являється при попаданні в глотку дрібних гудзиків, мішури або навіть сміття.

Подразнення слизових оболонок, провокує запуск захисних механізмів, викликаючи кашель. Може з’явитися і чхання. Якщо маленьке цуценя або вже доросла собака почала судорожно хапати пащею повітря і намагатися відкашлятися, необхідно спробувати оглянути слизові.

Третя причина-хвороби серця і судин

Серцевий кашель-третя причина виникнення нестандартного симптому. Захворювання судин і міокарда у домашніх собак діагностують дуже часто, а ось кашель, що з’являється на цьому тлі, явище досить нечасто. При цьому необхідно розуміти, що рефлекс у вигляді кашлю, який вказує на хвороби серця, дуже небезпечний. Він говорить частіше про значні ураженнях органу.

Безглуздо з першого погляду вважати, що кашель може вказувати на розвиток хвороб судинно-серцевої системи. Але, все таки, патології міокарда і кашель, пов’язані більш тісно. Дистрофічні зміни, що з’являються в самій основній м’язі живого організму, головною функцією якої вважається перекачування крові, провокують порушення в малому колі кровообігу. Завдяки цьому, в легенях, а якщо бути точним в легеневих альвеолах, починає накопичуватися ексудат. Здавлюючи і дратуючи рецептори, ексудат, що зібрався в легенях, починає нагнітати кашель.

Механізм розвитку серцевого кашлю може бути і трохи іншим. При патологічних процесах, наприклад при дилатації, відбувається раптове збільшення м’язи серця в обсязі. Зі свого боку це призводить до механічного здавлення поруч розташованих легеневих структур і трахеї. Собака починає кашляти. Відзначається глухий, надривний кашель.

Четверта причина-гельмінтози

Основою виникнення кашлю у домашнього улюбленця, як правило виступає і гельмінтоз. Звично вважати, що місцем локалізації гельмінтів, вважається тонкий відділ кишечника. В основному, глисти проживають в кишечнику, харчуючись поживними речовинами, одержуваними зі стін травного органу. Однак зустрічаються гельмінти і в печінці, судинах, серці, підшлунковій залозі і навіть в головному мозку.

Не як виняток можуть бути і гельмінтози, що вражають легені тварин. Пошкоджуючи стінки легеневих структур, гельмінти провокують появу кашлю.

У ветеринарній клінічній практиці виділяють більше десяти видів глистів, які в стадії личинки, можуть мешкати в капілярній сітці легенів, бронхів. Виходячи з цього уражаються бронхіоли і альвеоли. Досягаючи статевої зрілості, дорослі гельмінти продовжують існувати і плодитися вже в тонкому відділі кишечника тварини. У домашніх собак діагностують нематодози, що провокують кашель. Сюди можна віднести:

  • Аскариди-маленькі за розмірами черви, що досягають в дорослому статевозрілому стані 15 см.якщо поразка дуже серйозне, паразитів можна помітити в виділяються калових масах. Аскариди нагадують тонкі білі нитки.
  • Анкілостоми — ще більш дрібні паразити, їх довжина в дорослому стані становить всього 2 см.При цьому ротовий апарат у анкілостом великий, якщо взяти це в пропорції з розмірами всього тіла. Кілька рядів кривих гачків таких паразитів, дозволяють дорослим гельмінтам фіксується до стінок кишечника, успішно харчуючись тканинної рідиною і кров’ю власного господаря.
  • Унцинария, найближчий родич анкілостом. Місцем постійної локалізації вважається кишечник домашньої або дикої собаки, але в стадії личинки унцінарії також проходять через легені, викликаючи сильний кашель. — називають серцевими гельмінтами, але ці паразити можуть вражати не тільки міокард, але і легеневі структури. Населяючи Серцевий м’яз і великі судини тварин, дирофілярії вражають і артерії легенів. Це дуже часто призводить до кашлю і крововиливів в легенях.

Заразиться гельмінтами, які проходять власний шлях по організму за участю легких, собака може із зовнішнього середовища. Ось чому дуже важливо систематично проводити обробку власного улюбленця від глистів і ектопаразитів. Вражаюче, на самки статевозрілих гельмінтів здатні за одну добу виділити в організм власного господаря більше 200 тисяч яєць.

Домашні улюбленці часто контактують з різними поверхнями, тому потрапляння яєць глистів в середину не проблема. Тим більше для аскарид. Більш того, аскариди можуть передаватися цуценятам під час знаходження їх ще в утробі самки. Інвазія може передаватися і з материнським молоком, так як личинки мають здатність мігрувати по судинах кровообігу.

Дуже часто у домашніх собак діагностують аскаридоз. Інфікування відбувається класичним шляхом-зріле яйце проникає в кишечник собаки, здебільшого з їжею. Усередині відбувається вихід личинки з яйця. Завдяки власним маленьким розмірам, личинки продірявлюють стінки кишечника, потрапляють в кровотік і потрапляють в легені. Личинкам для розвитку необхідно пристойну кількість кисню, тому легкі для них найбільш підходяще місце. Розростаючись до величини в 3-4 мм, личинки піднімаються в область бронхів, активно дратуючи слизові. Відбувається рефлекторний процес-собака починає кашляти, викашлівая одночасно зі слизовим секретом личинок аскарид.

Проковтнуті знову личинки, потрапляють в кишечник, де закріплені до стінок кишечника і розвиваються в статевозрілих особин. Інші паразити, що провокують кашель – анкілостоми і їх близькі родичі, унцилярії, потрапляють в організм через зіпсовану шкіру. Досягаючи великих судин кровообігу, личинки відразу ж йдуть в легені. Далі цикл розвитку, нагадує аскаридний.

П’ята причина-вади і аномалії розвитку

Факторами, що провокують появу кашлю, є і пороки розвитку. Різні аномалії, що з’явилися на вродженому рівні в області респіраторного тракту, впливають на будову і функції органів дихання. Найпопулярнішим пороком розвитку вважається брахіцефалічний синдром. Діагностується він як у собак, так і у кішок. У останніх, оформляється патологія в кілька разів рідше, ніж у собак. Крім кашлю, систематично супроводжує собак з брахіцефалічним синдромом, у тварин зустрічається:

  • стеноз ніздрів;
  • подовження м’якого піднебіння;
  • зміна розмірів мови, викривлення зубів і органів зору.

Характерним для собак брахіцефалів, вважається задишка. Навіть після несуттєвих навантажень фізичного плану, можна помітити, як тварині стає складно дихати. При цьому спостерігається свист і шум при диханні. Основою кашлю виступають патології, що розвиваються в області трахеї, гортані або мигдалин.

Шоста причина-нові утворення

Нові освіти в легенях або ж інших частинах респіраторного тракту, у міру розвитку, провокують виникнення кашлю. Факторами, що провокують появу кашлю, виступають і злоякісні пухлини. Рак може з’явитися в будь-якій клітині живого організму. Виникнення кашлю, важкого і надривного, що триває досить довго, отличительно для раку легенів, горла або стравоходу. Спровокувати кашель на останніх стадіях здатний рак лімфатичної системи.

Крім кашлю, у тварини розвиваються і інші симптоми. Так, тварина буде страждати від задишки, безперервних проблем з диханням, хворобливих почуттів в області грудини при здійсненні вдиху. Примітний і той момент, що самостійно рак легенів або інших частин системи дихання, діагностується у собак досить нечасто. В основному, ракові клітини з’являються в легенях при метастазах, що мігрували з іншої пухлини по кровоносній системі.

Довгий, довше 1 тижня кашель, що виник у домашнього вихованця, вважається приводом звернення до ветеринарної клініки.

Важливо стежити і за характером прояву реакції. Адже рве кашель, що відрізняється булькаючими звуками, може вказувати на наявність стороннього предмета в дихальній системі. Млявість, збільшення температури, виділення з носових ходів – можуть бути ознакою пневмонії або інших небезпечних хвороб. Тому важливо не пропустити тривожних симптомів, не займатися самолікуванням і звернутися за допомогою до фахівця, так, щоб не було дуже пізно.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close