ClubHouse – нова соціальна мережа: особливості, причини популярності

ClubHouse — соціальна мережа, яка стрімко набирає популярності. Нею вже користуються Ілон Маск і Марк Цукерберг. Але деякі експерти не вірять в успіх нової соціальної мережі для любителів аудіоповідомлень. Розберемося, у чому ж феномен ClubHouse і як туди потрапити.

Соціальна мережа ClubHouse: що це, її особливості

Ілон Маск, який запрошує Путіна і Каньє Веста для особистої бесіди. Марк Цукерберг, який розповідає про майбутній розвиток технологій.

Що відбувається? Річ у тім, що у світі набирає популярності соціальна мережа — ClubHouse.

Нова соцмережа з’явилася на просторах App Store у квітні 2020 року. Творець — колишній співробітник Google Пол Девісон, який працює в компанії з розробки програмного забезпечення Alpha Exploration Co.

Уже до грудня 2020 року вартість застосунку оцінювали в $100 млн. За даними журналу Forbes, на початок 2021 року «Клабхаус» після залучення в січні $100 млн інвестицій оцінили в $1 млрд.

Головна особливість розробки — акцент на голосових повідомленнях. Завдяки цьому Club House зараз головний конкурент Zoom і сервісів із подкастами. Войси тут відіграють основну роль у комунікації між користувачами. Крім того, це єдиний спосіб передачі інформації.

«Клабхаус» — додаток для живого спілкування, ведення подкастів:

Функціонал додатка

Виділимо функціональні особливості ClubHouse:

 • всередині програми є кімнати, максимальна місткість яких 5 тис. осіб;
 • трансляції проводяться виключно голосом, без можливості запису ефірів;
 • присутнє своє ранжування серед учасників: є спікери, модератори та слухачі;
 • крім кімнат, можна створити клуб, у який об’єднуються учасники зі спільними інтересами;
 • відкриття кімнат можна планувати, а також запрошувати в них через інші соціальні мережі;
 • присутні рекомендації кімнат, які працюють за особливими алгоритмами, рекомендуючи потенційним охочим приєднатися до ефіру.

Багато світових авторитетних ресурсів пояснили, як користуватися додатком. Кімнати в соцмережі діляться на закриті та відкриті. У перші так просто не потрапити — потрібно отримати запрошення. Відкриті кімнати доступні кожному користувачеві, тому в будь-який момент можна до них підключитися.

Ті, хто створює кімнати, стають спікерами. Також статус промовця можна отримати після запрошення для виступу. У слухачів є можливість поставити запитання. Для цього є особлива функція «Підняти віртуальну руку». Після цього модератор зверне на учасника увагу. Якщо він схвалить запит, то у слухача з’явиться мікрофон і він зможе поставити запитання.

Рекомендації формуються залежно від обраних інтересів. Додаток попросить зробити такий вибір одразу після реєстрації, а також запропонує зареєструватися на друзів. Ці дії можна пропустити, але завдяки цьому алгоритми підберуть найцікавіші подкасти та трансляції.

Як потрапити до ClubHouse

Бажаєте відвідати закриту кімнату в ClubHouse? Як потрапити до неї? Без інвайту (запрошення) це зробити неможливо. Є передумови до того, що в майбутньому цю функцію скасують, оскільки запрошення роздають або продають. Кожен зареєстрований користувач на старті отримує до трьох інвайтів.

Для реєстрації потрібно вказати такі відомості:

 • ім’я та прізвище;
 • телефон, а потім код, який прийшов на вказаний номер;
 • нікнейм.

Також можна скористатися робочим інвайтом, щоб одразу активувати застосунок. Користувач, який потрапив до кімнати, бачить три списки:

 • верхній, де знаходяться спікери та модератори;
 • середній, де розташовуються користувачі, на яких підписані спікери;
 • нижній список виділено для слухачів.

У кожного користувача є особистий профіль, у який можна додати посилання на Instagram і Twitter. Так люди знатимуть, де можна продовжити спілкування, оскільки чату в ClubHouse немає.

Наразі одна з головних проблем застосунку — платформа iOS. Андроїд-версія перебуває на стадії розробки. Програмісти кажуть, що вона з’явиться в найближчому майбутньому.

ClubHouse: причини популярності

«Клабхаус» — застосунок, яким активно користуються селебріті у світі мистецтва і технологій. Це один з основних чинників зростання популярності соціальної мережі. Є ще передумови для цього:

Новий формат

Коли виходить щось нове і цікаве, то це одразу привертає увагу, особливо це стосується мобільних додатків. Як приклад — історія TikTok.

ClubHouse пропонує новий формат спілкування, в якому не потрібно нічого набирати на клавіатурі. Розробникам вдалося поєднати найкращі сторони Zoom, Skype, функції голосових повідомлень у месенджерах і сервісів для ведення подкастів.

Система запрошень

Спрацьовує психологічний фактор, оскільки в закриті кімнати просто так потрапити не можна. Учасники секретних переговорів відчувають себе причетними до чогось ексклюзивного, немов вони отримали VIP-статус. Ті, хто не отримав запрошення, теж захоплені тим, що відбувається, адже цікаво, про що ж там говорять.

Справа дійшла до того, що створили ринок інвайтів, на якому вартість деяких запрошень досягла $800.

Обговорення будь-яких тем

Соціальна мережа ClubHouse поки що нова, тому жорсткої політики та контролю висловлювань не передбачено. Люди спілкуються на будь-які теми. Але важливо враховувати політику конкретно створеної кімнати, яку формують спікери та модератори.

Можливість поставити запитання селебріті або експерту

У соцмережі зареєстровані такі популярні особистості, як Ілон Маск, Марк Цукерберг, Ештон Кутчер і багато інших. З усіма ними можна поговорити. Там навіть знайдете успішних бізнесменів — главу «Яндекс.Таксі» Данила Шулейка, співзасновника Mail.ru Group Дмитра Гришина та багатьох інших.

У застосунку вже сформувалися клуби представників IT-сфери, журналістів, музикантів, акторів тощо. Кожен зможе знайти учасників за інтересами, з якими можна обговорити питання, що цікавлять.

Відсутність запису ефіру

Це дуже розумний хід, щоб змусити користувачів частіше заходити в додаток. Головна ідея ClubHouse — спілкування тут і зараз. Слухачі не хочуть пропустити щось цікаве, тому намагаються потрапити на всі ефіри, адже другої можливості почути думки спікерів просто не буде.

Відсутність зайвого контенту

У застосунку не знайдете стрічок, сторіс, непотрібних фотографій і мемів, політики, анекдотів та іншого, що відволікатиме увагу. Користувач заходить у застосунок і одразу обирає ефір, який його цікавить.

ClubHouse — місце для знайомств і співпраці

У застосунку можна знайти роботу, залучити інвесторів і бізнес-партнерів. Головне — заявити про себе, щоб на тебе звернули увагу. Уже існують кімнати, де роботодавці проводять співбесіди.

ClubHouse — чудове рішення, щоб колаборувати з популярними спікерами. У застосунку можна проводити спільні ефіри.

Але партнер венчурного фонду Genesis Investments і керуючий партнер FunCubator Віктор Захарченко сумнівається в майбутньому застосунку, вважаючи, що популярність різко спаде.

Зараз у ClubHouse справи складаються дуже вдало. Час покаже, наскільки мали рацію ті, хто вірив у нову соцмережу та її користь.

Позначки:, , , , , , , ,
close