Фасадна фарба

Стіни зовні будинку найбільше схильні до впливів факторів природи. Найкращий для них захист – це фарбування. І добре вибраний матеріал не тільки додасть гарного красивого вигляду, але й убереже будівлю від опадів, температурних перепадів та інше. Таким чином продовжить довговічність споруди.

Фасадна фарба необхідна для фарбування фасадів будівель, має дуже високу стійкість до впливів атмосфери, наприклад як високі впливи температури, опади атмосфери, промені сонця, вітер і т.д.д. Таким чином, фарби для фасаду повинні не тільки гарно виглядати, але бути міцними, не бояться води, гнучкими та довговічними. Тому, якщо вам треба фарба купити можна на сайті магазину kolirbud.ua

Характеристики фарб для фасаду

Є багато різних фарб для фасаду, які пропонують виробники продукції. Але як вибрати правильну, яка відповідала б усім необхідним потребам і підходила до поверхні. Насамперед, потрібно врахувати такі характеристики, як:

 • Прохідність пари. Покриття не тільки не повинно пропускати воду, воно має відпускати пару. Інакше, що з’явилася волога погано впливатиме, і фарба почне відлущуватися.
 • Адгезія. Цей показник говорить про можливість контакту з поверхнею. Чим він більший, тим краще триматиметься фарба.
 • Атмосферостійкість. Чим вище, тим краще.
 • Фарба повинна легко наносять на поверхню, не залишаючи не профарбовані ділянки вже з першого разу.
 • Світлостійкість. Чим більший рівень, тим довше зберігатиметься початковий колір.

Як вибрати правильно фасадну фарбу?

Високоякісна фасадна фарба повинна виконувати не лише художню, а й функцію захисту, надійно оберігаючи фасад вашого будинку від руйнівної дії різних зовнішніх факторів. Термін експлуатації та надійність стін залежить і від кольорового покриття, тому особливу увагу потрібно приділити вибору якісного складу фарби.

Фасадні фарби повинні:

 • бути стійкими до опадів атмосфери та не боятися вологи;
 • не втрачати гарного вигляду під впливом сонячних променів;
 • не тріскатися через великі температурні зміни;
 • не піддаватися утворенню грибків та цвілі.

До того ж, підбираючи фарби для фасаду, потрібно дивитися на наступні показники:

Кількість сполучних засобів у складі фарби

Це вражаюча вагома ознака, тому що власне від нього залежить термін експлуатації покриття. У фасадних фарбах роль сполучних засобів виконують смоли, які бувають акрилові, силіконові, вінілові, а також силікатні, які один від одного відрізняються вартістю, якостями та областю використання.

Чим дорожча фарба, тим більше в ній концентрація таких смол, що благотворно впливають на її довговічність. Недорогі барвники містять мало сполучних речовин, які замінені на наповнювач, що погано проявляється на їх властивості.

Реакція на сонце

На ринку існують фарби для фасаду, які краще переносять ультрафіолет, через що дуже довго бережуть симпатичний зовнішній вигляд та насичений колір.

Прохідність пари

Рівень паропрохідності матеріалу залежить від того, наскільки швидко волога проникає крізь товщу фарби. Під час вибору матеріалів для оздоблення фасаду варто віддавати перевагу покриттям з показником не менше 130 г/кв.м на день.

Водопроникність

Фасад будинку повинен бути добре захищений від попадання води, що вважається запорукою довговічності і надійності стін. Тому заощаджувати не потрібно і необхідно підбирати фарбу з великим коефіцієнтом, так ви вбережете житло від швидкого руйнування покриття.

Багато хто хоче придбати дешеву фасадну фарбу в бажанні заощадити. Вони не враховуватимуть ні навантаження на поверхню, ні необхідний рівень захисту. Зрештою, перефарбовування необхідно проводити вже наступного року.

У даних випадках доступна фасадна фарба практично виявляється дорожчою за дорогі та якісні склади. За необхідності придбати фасадну фарбу ціна береться на у увагу на завершальній стадії, оскільки цінник нічого не може сказати про справжні витрати.

Алгоритм вибору фасадної фарби досить простий:

 • визначаємо матеріал — є засоби для каменю, дерева, металу, пластику, універсальні склади (зручно користуватися при фарбуванні різнорідних на кшталт матеріалу поверхонь);
 • вибираємо виробника — є непогані російські фарби, проте для фасадів частіше віддають перевагу імпортним брендам з відмінною характеристикою на ринку, насправді вони виявляються довговічнішими і міцнішими;
 • розраховуємо необхідний обсяг та вибираємо відтінок — всі ці питання краще вирішувати безпосередньо в магазині з консультантами.

Відразу ж купуються інструменти для фарбування. Вручну зручно працювати пензлем та валиком — це хороший підбір для тих, хто не має значного досвіду у фарбуванні та не збирається наймати робітників. Якщо фарбувати будуть робітники, інструменти купуються після обговорення з ними.

Яким вимогам повинна відповідати фарба для робіт, які проводяться зовні?

Важливо, щоб фарби для робіт які проводяться зовні мали наступні критерії:

 1. Для фарбування фасадів вибирайте еластичні лакофарбові суміші. Нееластичні покриття почне звужуватися і розширюватися від різких температурних змін. В результаті на поверхні з’являться тріщини.
 2. Стійкість фарбувального матеріалу до зносу. А саме це важливо для оздоблювальних робіт цих поверхонь, як дерево, цегла, штукатурка. Коли у фарби невисока стійкість до зносу, покрита фарбою поверхня починає бруднитися при дотику.
 3. Для робіт які проводяться зовні необхідна фарба з великим ступенем адгезії (це здатність фарби кріпитися до поверхні, що фарбується). Подібне покриття довго триматиметься на різних матеріалах.
 4. Фарба для робіт, які проводяться зовні, повинна добре переносити перевірки дощем, снігом, променями сонця та іншими негативними факторами. Шукайте вологовідштовхувальні та морозостійкі склади. Це також дасть можливість мити стіни та інші елементи фасаду без шкоди їх цілісності та привабливості.
 5. Для дерева, шпаклівки або штукатурки варто вибирати фарби, стійкі до вицвітання на сонці. Подібні склади не вицвітуть через 3-5 років після фарбування.
 6. Для робіт по фасаду необхідні фарби, стійкі до ударів подряпин і так далі: ударів, зовнішнього тиску та ін.
 7. Оскільки роботи будуть вестися зовні, і ви залежатимете від непередбачуваності погоди, необхідно шукати фарби, які швидко сохнуть.
 8. Для дерев’яних і оштукатурених поверхонь важливо підбирати склади, що відштовхують бруд. З подібними фарбами пил не осідатиме на поверхні стін.

Розуміння вимог до фарб недостатньо для того, щоб правильно їх вибрати. Фарби відрізняються не лише за характеристиками, а й за видами. Будь-який із видів відповідає певному ряду умов. Тому радимо ознайомитися зі складами і вже потім розставляти собі пріоритети за якісними характеристиками.Позначки:, ,
close