12 способів позбутися пилових кліщів у вашому домі

Мері Марлоу Леверетт — одна з найавторитетніших експертів у галузі домоводства та догляду за тканинами, яка ділиться своїми знаннями про ефективне ведення домашнього господарства, прання та консервацію текстилю. Вона також є майстром-садівником з більш ніж 40-річним досвідом роботи та 20-річним досвідом написання статей. Мері також є членом Наглядової ради з питань садівництва та догляду за рослинами Spruce.

Емілі Естеп — біолог рослин і журналіст, яка працювала в різних інтернет-виданнях, писала і редагувала статті на теми, пов’язані з екологією та кімнатними рослинами.

Трендові відео

У цій статтіПовернутися до початку

Дізнатися, чи є у вас пилові кліщі, дуже просто: там, де є пил, майже завжди є пилові кліщі. Лусочки шкіри в пилу приваблюють пилових кліщів як джерело їжі. Невидимі неозброєним оком, пилові кліщі здебільшого не завдають вам шкоди. Вони не кусаються, як воші або постільні клопи. Вони також не поширюють хвороби. Але вони залишають екскременти, які можуть загострити алергію та астму.

У домашніх умовах пилові кліщі в найбільшій концентрації зустрічаються в місцях, де ми проводимо найбільше часу, і на поверхнях, які мають тенденцію притягувати пил, включаючи матраци, килимові покриття та тканини, які не можна регулярно прати. Пилові кліщі процвітають у теплому, вологому середовищі та швидко і легко розмножуються.

На щастя, існує кілька методів, як позбутися пилових кліщів в одязі, килимах тощо. Вони вб’ють пилових кліщів природним шляхом і миттєво. Але важливо зазначити, що позбавлення від пилових кліщів — це безперервний процес. Регулярне прибирання для мінімізації пилу в домі є обов’язковим, особливо для тих, хто страждає на алергію.

1. Часто чистіть постільну білизну

Наші ліжка такі ж теплі та затишні для пилових кліщів, як і для нас, завдяки лусочкам шкіри, якими вони можуть харчуватися. Ось чому для боротьби з пиловими кліщами важливо часто міняти постільну білизну та належним чином її чистити.

Усю постільну білизну, яку можна прати, слід міняти та прати щонайменше щотижня в гарячій воді (не менше 130 градусів за Фаренгейтом), щоб видалити алергени та вбити пилових кліщів. Речі, які не можна прати, слід щотижня сушити в сушильній машині на високій температурі щонайменше 15 хвилин. Інший метод знищення пилових кліщів — покласти річ, яку не можна прати, в поліетиленовий пакет і заморозити її на 24 години. Це не видалить алергени, але вб’є кліщів.

2. Обирайте постільну білизну, яку легко прати

Якщо ви купуєте нову постільну білизну, заздалегідь подумайте про те, щоб звести до мінімуму кількість пилових кліщів. Обирайте речі, які можна прати в пральній машині. Наприклад, обирайте ковдру замість ковдри, яка завелика для вашої машини. Шукайте подушки, які також можна прати.

Крім того, намагайтеся уникати постільної білизни, яка притягує пил. Наприклад, покривало з рюшами, швидше за все, притягуватиме більше пилу, ніж покривало з гладкої тканини. І відмовтеся від постільної білизни, яка вам не обов’язково потрібна, наприклад, від додаткових подушок або покривала. Це дасть пиловим кліщам менше місць, де вони зможуть оселитися, і полегшить вам прибирання постільної білизни.

Порада

Щоб зменшити кількість пилових кліщів у дитячій кімнаті, обирайте м’які іграшки, які можна прати в гарячій воді, і обмежте кількість м’яких іграшок у спальні. Якщо іграшку неможливо випрати, можна скористатися методом заморожування — помістити іграшку в пакеті в морозильну камеру на 24 години, щоб вбити кліщів.

3. Покладіть захисні наматрацники на матраци

Один з найпростіших способів позбутися пилових кліщів природним шляхом — додати захисне покриття на матрац, пружинний блок і подушки. Шукайте чохли на блискавці, на яких зазначено, що вони захищені від пилових кліщів. Вони створять бар’єр між вами і матрацом або подушкою, запобігаючи потраплянню кліщів всередину і назовні. Будь-які кліщі, що знаходяться всередині, загинуть, оскільки бар’єр перекриє їм доступ до їжі.

Навіть із захисними покриттями матраци слід чистити парою щонайменше двічі на рік, щоб знищити пилових кліщів. Також не забувайте регулярно прати захисні покриття разом з рештою постільної білизни.

4. Зніміть килимове покриття від стіни до стіни

Килимове покриття від стіни до стіни — ідеальне місце для розмноження пилових кліщів. Волокна килима притягують і утримують мертві клітини шкіри, а килим набагато складніше ретельно прибирати, ніж тверду підлогу. Тому позбутися пилових кліщів у килимі не так просто.

Якщо ви прагнете позбутися якомога більшої кількості пилових кліщів, часто найкраще видалити килимове покриття від стіни до стіни. Замініть килим на дерево, ламінат, плитку або вініл, які можна щодня мити шваброю. Для комфорту під ногами можна додати килимки, які можна мити.

5. Часто пилососьте

Пилососьте якомога частіше — в ідеалі щодня, але принаймні щотижня, щоб мінімізувати кількість пилу у вашому домі. Особливо часто слід пилососити килими, якщо у вас немає можливості їх мити. Використовуйте пилосос з НЕРА-фільтром або двошаровий мішок з мікрофільтром, щоб утримувати пил, який він збирає.

Очищення килимів парою також вб’є пилових кліщів, якщо температура пароочисника досягає щонайменше 200 градусів за Фаренгейтом. Ви можете планувати це робити щосезону, якщо регулярно пилососите.

Порада

М’які меблі з тканини також притягують пил і пилових кліщів. Щоб зменшити кількість кліщів, обирайте меблі з твердою поверхнею або використовуйте чохли, які можна прати. Не забувайте пилососити оббивку щонайменше щотижня, а для знищення пилових кліщів сезонно використовуйте пароочищувач. Завжди тестуйте пароочищувач у непомітному місці, щоб переконатися, що він безпечний для тканини оббивки.

6. Зниження температури в приміщенні

Підтримання прохолодної температури у вашому домі не захистить від пилових кліщів, але не дасть їм швидко розмножуватися і розмножуватися. Пилові кліщі процвітають при температурі від 68 до 77 градусів за Фаренгейтом.

Тому, щоб звести їх кількість до мінімуму, встановіть температуру в будинку не вище 68 градусів за Фаренгейтом. Закриття вентиляційних отворів у кімнаті, яка не обов’язково має бути теплою, наприклад, у запасній спальні, також може допомогти мінімізувати популяцію пилових кліщів.

7. Знизьте вологість в оселі

Пилові кліщі люблять вологість. У той час як задушливі ванні кімнати зазвичай можна швидко очистити від вологи за допомогою вентилятора, інші фактори можуть сприяти підвищенню рівня вологості в будинку, включаючи негерметичні вікна, вологі підвали та неналежну вентиляцію.

Для боротьби з пиловими кліщами використовуйте гігрометр, щоб визначити рівень вологості, і за потреби регулюйте його так, щоб він не перевищував 50%. Рівень вологості можна знизити, використовуючи осушувач повітря, відкриваючи вікна в сухі, вітряні дні, встановлюючи бар’єри для вологи, а також забезпечуючи належну роботу вентиляції та вентиляторів.

8. Зніміть важкі віконні покриття

Якщо у вас є важкі штори або інші віконні покриття, які не можна часто прати, подумайте про те, щоб зняти їх. Інакше вони, швидше за все, стануть пастками для пилу, а отже, і пастками для пилових кліщів.

Натомість оберіть штори, які можна прати в пральній машині, або дерев’яні жалюзі, які можна регулярно протирати від пилу. Багато штор з підкладкою, які можна прати у пральній машині, можуть блокувати світло і забезпечувати приватність так само добре, як і важкі портьєри. Тож вам не доведеться жертвувати стилем і функціональністю заради мінімізації кількості пилових кліщів.

Порада

Так само, як ви повинні регулярно прати штори, ви також повинні прати будь-який одяг, який ви не носите часто, щоб позбутися пилових кліщів. Зберігайте рідко використовуваний або несезонний одяг у герметичних контейнерах або використовуйте мішки для одягу, щоб мінімізувати кількість пилу.

9. Зменшіть безлад

Безлад має властивість припадати пилом. Незалежно від того, чи це речі, що нагромаджуються, чи дрібнички на вітрині, пил накопичуватиметься, якщо ви не пересуваєте і не прибираєте кожну річ часто. А отже, пилові кліщі заселятимуться всередину.

Тому, щоб не приваблювати пилових кліщів, тримайте оселю вільною від безладу. Намагайтеся не залишати занадто багато предметів на поверхнях, щоб ви могли регулярно витирати пил з легкістю. Якщо у вас є колекція, яку ви хочете виставити на показ, подумайте про засклену шафу для зберігання, яка допоможе захистити її від пилу. Або ж виставляйте лише кілька предметів для демонстрації, щоб полегшити витирання пилу.

10. Покращуйте повітряні фільтри систем опалення, вентиляції та кондиціонування

Система опалення, вентиляції та кондиціонування повітря в будинку має величезний вплив на кількість пилу, який циркулює в повітрі та осідає на поверхнях. Фільтр системи повинен вловлювати пил до тих пір, поки він працює належним чином, що, в свою чергу, допомагає позбутися пилових кліщів. Шукайте якісний фільтр, сумісний з вашим пристроєм. Також не забувайте регулярно чистити та замінювати повітряний фільтр або підпишіться на послугу підписки на обслуговування повітряного фільтра, щоб легше дотримуватися графіка.

Якщо у вас немає центральної системи опалення, вентиляції та кондиціонування, ви можете додати кімнатні очищувачі повітря, такі як Shark’s Anti-Allergen Air Purifier 6, щоб вловлювати пил і пилових кліщів. Переконайтеся, що ви часто замінюєте або чистите фільтри у вашій системі опалення, вентиляції та кондиціонування або очищувачі повітря відповідно до інструкцій виробника. І не забувайте про фільтри у віконних кондиціонерах, зволожувачах, осушувачах, витяжках, сушарках для білизни та пилососах.

11. Використовуйте натуральні олії для знищення пилових кліщів

Дослідження 2014 року показало, що гвоздична олія може допомогти позбутися пилових кліщів. Однак ефективність залежить від концентрації олії та часу, протягом якого вона залишається на поверхні, заселеній пиловими кліщами.

Олію можна розпилювати в повітрі або змішувати з водою і розбризкувати на матрац, килим або тканинну поверхню. Завжди тестуйте на невеликій ділянці, щоб переконатися, що олія не залишить плям. Інший варіант — змішати кілька крапель олії з харчовою содою, посипати поверхню, залишити принаймні на годину, а потім пропилососити.

Попередження

Будьте обережні при використанні ефірних олій, оскільки деякі ефірні олії можуть подразнювати шкіру. Якщо у вас є домашні тварини, проконсультуйтеся з ветеринаром, оскільки деякі олії токсичні для них.

12. Використовуйте вологу швабру

Замість сухого прибирання краще використовувати вологу швабру, якщо ваша мета — позбутися пилу та пилових кліщів. Це тому, що суха швабра може просто перемішати пил, а не захопити його по-справжньому. Так само використовуйте вологі ганчірки для прибирання пилу з меблів та інших поверхонь. Звичайна вода для змочування швабри або ганчірки підійде для багатьох поверхонь, але ви також можете скористатися спреєм для чищення, що підходить для конкретної поверхні.

Намагайтеся не чистити шваброю або витирати занадто агресивно, оскільки це може підняти пил у повітря. Дійте методично, уникаючи чистих поверхонь після того, як швабра або ганчірка забруднилися. Винесіть насадку або ганчірку на вулицю, щоб витрусити пил, якщо це можливо, або додайте її безпосередньо до прання. Робіть це обережно, щоб випадково не витрусити пил назад у будинок.

Джерела статей

The Spruce використовує лише високоякісні джерела, включаючи рецензовані дослідження, для підтвердження фактів у наших статтях. Ознайомтеся з нашим редакційним процесом, щоб дізнатися більше про те, як ми перевіряємо факти та забезпечуємо точність, надійність і достовірність нашого контенту.

  1. Алергія на пилових кліщів. Американський фонд астми та алергії.
  2. Попереднє дослідження акарицидної активності гвоздичної олії, Eugenia caryophyllus. Asian Pac J Allergy Immunol.
    1. 11 ефірних олій: Їх переваги та як їх використовувати. Клівлендська клініка.
Позначки:, , , , , ,
close