12 різних видів качок з прикладами

Джессіка Врубель має досвід роботи письменницею та редакторкою, працювала в різних виданнях, газетах та публічних бібліотеках, допомагаючи з довідковою літературою, дослідженнями та спеціальними проектами. Окрім журналістського досвіду, вона вже понад 15 років викладає теми здоров’я та благополуччя як в аудиторії, так і за її межами.

Трендові відео

Коли більшість людей, які не займаються птахами, думають про качок, вони, ймовірно, уявляють собі деякі з найпоширеніших видів качок, що мешкають на місцевих водоймах, наприклад, крижня. Проте птахоловам відомо, що існує багато різних видів качок, які поширені по всьому світу. Наприклад, одним з найрідкісніших видів качок є мадагаскарська чернь.

Хоча всі види качок належать до родини качиних (Anatidae), ця родина настільки різноманітна, що певні види качок можна згрупувати в більш дрібні підродини за зовнішнім виглядом та іншими спільними характеристиками. Розуміння різних типів груп качок і споріднених видів значно полегшує ідентифікацію качок.

Ось 12 видів качок з фотографіями, про які повинен знати кожен птахівник.

Ідентифікація різних видів качок

Качки дуже відрізняються за своїм зовнішнім виглядом і темпераментом. Наприклад, качки-пекінеси вважаються одними з найдружелюбніших порід качок. Що стосується того, яка качка найкрасивіша, то це залежить від того, хто дивиться, хоча, безумовно, існують деякі види качок, такі як мандаринка, які відомі своїм вишуканим зовнішнім виглядом.

Для ідентифікації качок зазвичай використовують певні ознаки. До них відносяться:

  • Голова і шия: зверніть увагу на позначки на голові качки, в тому числі на те, чи є на ній плями на щоках, надбрівні дуги або гребінь (пучок пір’я, що піднімається вгору від голови). Також зверніть увагу на форму голови, довжину шиї і те, як качка тримає голову. Крім того, перевірте, чи немає на шиї кілець або інших спеціальних позначок.
  • Дзьоб: Вивчіть розмір, форму, товщину і колір дзьоба (дзьоба). У деяких качок дзьоб буває різнокольоровим. Також зверніть увагу на співвідношення дзьоба до решти голови.
  • Пір’я: зверніть увагу на основні кольори качки, а також будь-які акцентні кольори. Визначте, де знаходяться ці акцентні кольори. Подивіться, чи пір’я переливається, чи має плями, смуги або інші відмітини.
  • Крила Подивіться на розмір крил та їхнє маркування. Особливо зверніть увагу на дзеркальце — часто райдужну пляму з пір’я акцентного кольору на задній частині кожного крила, коли крило витягнуте. Він присутній у багатьох видів качок.
  • Ноги: перевірте колір і довжину ніг.
  • Хвіст: Зверніть увагу на довжину хвоста качки, а також на його форму.
  • Загальний розмір: оцініть загальний розмір качки, особливо в порівнянні з іншими видами качок і гусей. Якщо ви бачите новий для вас вид качки, корисно порівняти його розмір з відомими вам домашніми видами качок.
  • Рухи і поведінка: Проаналізуйте поставу качки і те, як вона пересувається на воді та суші. Наприклад, деякі види качок є водолазами, які пірнають під поверхню води, щоб поїсти. Інші відомі як балакуни, і вони годуються біля поверхні води і на суші. А деякі качки — сідачі, чиї лапи побудовані таким чином, що дозволяють їм сидіти на деревах.

Качка-шипун

Шилохвости — це качки, які нахиляються вперед, щоб поїсти, тримаючи хвіст у повітрі, а морду під водою. Вони нишпорять по мілководдю і мулу в пошуках рослин і комах. Ці качки також клюють біля поверхні води, і вони охоче харчуються і на суші. Але вони дуже рідко пірнають під воду. Найпоширенішим видом качок, що пірнають, є крижень. Північний шилохвіст, американський свиязь і різні чирки також пірнають.

Пірнаюча качка

Гагари — спритні плавці, які пірнають глибоко під поверхню води в пошуках їжі, зокрема риби, комах і водних рослин. Ці качки воліють залишатися у воді і можуть бути незграбними і незграбними на суші. Крім того, їм доводиться набирати швидкість, щоб відірватися від поверхні води. До пірнальних качок відносяться чернь, шилохвіст, крохаль, хохлатка і червоновола чернь.

Гаги

До морських качок відносяться як гаги, так і крохалі. Ці види морських качок зустрічаються в дуже північних арктичних біотопах. Гаги (на фото) добре відомі своїм пишним пухом, який має чудові ізоляційні властивості, що захищають їх від суворого холоду. У минулому на них активно полювали заради цього пір’я. До видів гаг відносяться звичайна, очеретяна, белохвоста і королівська гага.

Чирок-шипун

Чирянки — великі морські качки з темним оперенням і роздутими, яскраво забарвленими, візерунчастими дзьобами. Їхнє забарвлення тіла відносно однотонне порівняно з дзьобом. Цих птахів можна зустріти в північних регіонах і вздовж морських біотопів, особливо на скелястих ділянках, які багатьом птахам можуть здатися негостинними. До найбільш відомих видів належать чорний, прибережно-морський, звичайний, білокрилий та оксамитовий кроншнепи.

Позначки:, , , ,
close