10 видів азалій для вашого квітника

Джеймі Макінтош пише про садівництво та квіти для особливих випадків для Смереки з 2011 року. Вона має більш ніж 20-річний досвід догляду за квітами та рослинами. Вона була автором статті про органічне садівництво на сайті Suite101, де отримувала нагороди за свої статті.

Джулі Томпсон-Адольф — майстер-садівник і письменниця з більш ніж 30-річним досвідом цілорічного органічного садівництва, вирощування насіння, сімейних реліквій та сталого землеробства.

Трендові відео

У багатьох частинах Сполучених Штатів, особливо на південному сході, без квітучих кущів азалії (Rhododendron spp.) не буває весни. Вони влаштовують неперевершене кольорове шоу в лісових садах наприкінці березня та на початку квітня.

Оскільки азалії селекціонувалися протягом століть, існують тисячі культиварів, виведених на основі сотень видів, що зустрічаються в Північній півкулі. Багато з ключових батьківських видів є вихідцями із західного Китаю. Широка гібридизація означає, що щороку з’являються нові сорти, серед яких багато таких, що тепер придатні для північного клімату.

Рід Рододендрон включає в себе види азалії та рододендрона. Ці два класи квітучих кущів дуже схожі, а технічні відмінності полягають у будові квіток. Квітки рододендронів мають 10 тичинок, тоді як азалії — п’ять. Крім того, азалії, як правило, мають менше листя і гілок і частіше є листопадними (тобто, щорічно скидають листя), в той час як рододендрони мають більші, шкірясті листки і, як правило, вічнозелені. Здебільшого азалії зацвітають раніше, ніж рододендрони.

Ось 10 популярних видів азалій, які можна вирощувати у своєму квітнику.

Порада

Як і рододендрони, азалії віддають перевагу багатим, кислим ґрунтам, з рН від 4,5 до 6,0. Цього часто можна досягти, просто регулярно мульчуючи сосновим перегноєм або іншим багатим на кислоту органічним матеріалом. Регулярне підживлення підкислюючими добривами також зробить свою справу.

‘Northern Hi-Lights’ (Рододендрон ‘Northern Hi-Lights’)

Northern Hi-Lights має ефектні, ароматні квіти від кремового до блідо-жовтого кольору з яскраво-жовтими відблисками. Цей сорт був виведений Університетом Міннесоти і має хорошу холодостійкість, а також певну стійкість до цвілі. Найкраще росте в гумусних, кислих ґрунтах з помірним рівнем вологи і хорошим дренажем. Висаджуйте її в місці, яке отримує щонайменше чотири години сонця на день і має певний захист від сильних вітрів. Що стосується догляду, видаляйте відцвілі квіти, щоб сприяти подальшому цвітінню, і регулярно поливайте, щоб не допустити пересихання ґрунту. Холодостійкі гібриди Hi-Lights були створені шляхом схрещування двох дуже витривалих американських видів, R. prinophyllum і R. canadense, з азаліями типу Ексбері. Надійно витривалі до зони 4, вони іноді навіть виживають в садах зони 3.

 • Батьківщина: розсадник гібридів
 • Зони вирощування USDA: 4-7
 • Висота: 4-5 футів
 • Освітленість: часткова: Часткова

‘Lemon Lights’ (Рододендрон ‘Lemon Lights’)

Ще одна холодостійка новинка від Університету Міннесоти, гібридна азалія ‘Lemon Lights’, навесні розквітає спортивними квітами, які мають світло-жовте забарвлення по краях, що переходить у більш золотистий відтінок біля горла. Ці ефектні квіти чудово приваблюють комах-запилювачів. Чагарник росте повільно, досягаючи висоти близько 6 футів. Переконайтеся, що ви підтримуєте достатню вологість ґрунту, особливо коли рослина приживається. Після цвітіння злегка обрізайте кущ, щоб надати йому потрібної форми. У спекотному кліматі дайте рослинам трохи післяобідньої тіні.

 • Батьківщина: розсадник гібридів
 • Зони вирощування USDA: 4-8
 • Висота: 4-6 футів
 • Освітленість: часткова: Часткова

‘Encore Autumn Amethyst’ (Rhododendron ‘Conlee’)

Азалії серії Encore, такі як ‘Encore Autumn Amethyst’, з її пурпуровими квітами і привабливим пурпуровим зимовим листям, цвітуть на нових пагонах періодично протягом усього вегетаційного періоду, а не тільки навесні, як більшість азалій. Існує понад 30 сортів Encore, що означає, що ви, швидше за все, знайдете відтінок, який доповнить ваш ландшафт. Негайно видаляйте відцвілі квіти, щоб сприяти подальшому цвітінню. Цвітіння приваблюватиме метеликів, колібрі та інших запилювачів до вашого саду протягом усього сезону.

 • Батьківщина: розсадник гібридів
 • Зони вирощування USDA: 5-8
 • Висота: 4-6 футів
 • Освітленість: часткова: Часткова

‘Хот Шот’ (Rhododend ron ‘Girard’s Hot Shot’)

Цій азалії з яскраво-червоним цвітінням варто відвести почесне місце на клумбі. Як і інші гібриди серії Girard, ‘Hot Shot’ — низькоросла рослина, яка добре виглядає посередині бордюру. Це вічнозелена азалія, що робить її вразливою до зимових погодних умов. Висаджуйте її в захищеному від вітру місці, подалі від низько розташованих лотків, які можуть замерзнути, що може призвести до загибелі бутонів рослини. Також уникайте важкого глинистого ґрунту з поганим дренажем, який може призвести до загнивання коренів. Однак поливайте постійно, щоб запобігти пересиханню коренів. Цей сорт був виведений шляхом схрещування R. ‘El Capitan’ і R. ‘Aladdin’.

 • Батьківщина: розсадник гібридів
 • Зони вирощування USDA: 6-9
 • Висота: 2-3 фути
 • Освітленість: часткова: Часткова
Позначки:, , , , ,
close