10 причин, чому ваші гаражні ворота відчиняються самі по собі

Лі має понад двадцять років практичного досвіду реконструкції, ремонту та покращення будинків, а також понад 13 років надає консультації з покращення житла.

Ларрі Кемпбелл — підрядник-електрик з 36-річним досвідом роботи у сфері електромонтажу житлових і легких комерційних електропроводок. Він працював електронним техніком, а згодом інженером у корпорації IBM Corp. Він також є членом Ради з оцінки домашнього ремонту Spruce Home Improvement Review Board.

У цій статтіПовернутись до початку

Гаражні ворота, що відчиняються самі по собі, викликають подив, оскільки здається, що вони мають власний розум. Автоматичні відкривачі гаражних воріт схильні до різноманітних проблем, але більшість з них досить легко відстежити та виправити. Причину, через яку гаражні ворота відчиняються самі по собі, буває важко відстежити. Це також є проблемою безпеки, оскільки при цьому піддаються ризику ваші речі та сам будинок. Ось 10 причин, чому гаражні ворота відчиняються самі по собі, і як їх полагодити.

Вічка датчика забруднені або заблоковані

Коли гаражні ворота опускаються за командою, а потім повертаються назад, проблема часто полягає в сенсорних вічках, розташованих уздовж бічних напрямних.

Сенсорні вічка повертають двері у зворотному напрямку для безпеки. Це запобігає закриттю воріт на людей, домашніх тварин або транспортні засоби. Коли сенсорні вічка виявляють об’єкт на своєму шляху, вони дають команду гаражним воротам знову відчинитися. Забруднені або заблоковані сенсорні вічка повідомляють воротам про наявність перешкоди, навіть якщо її немає.

Рішення

Знайдіть два сенсорні вічка в нижній частині гаражних воріт на дверній рамі. Усуньте перешкоди, що блокують лінію видимості між ними. Протріть лінзи датчиків ганчіркою, щоб видалити бруд або пил, які заважають роботі. Будьте обережні, щоб не зрушити датчики з місця.

Вічка датчиків зміщені

Якщо гаражні ворота опускаються, але потім відчиняються самі — і ви вже перевірили, що вічка датчиків не забруднені та не заблоковані, — проблема може полягати в тому, що вічка датчиків зміщені. Якщо вушка датчика зміщені, вони спрацьовують на реверсний механізм гаражних воріт, що призводить до їх відчинення.

Рішення

Деякі відкривачі гаражних воріт мають діагностичну панель, розташовану збоку відкривача, яка показує, якщо промінь між двома датчиками працює неправильно. Спочатку перевірте діагностичну панель, якщо вона є на вашому відкривачі гаражних воріт.

  1. Знайдіть датчики безпеки біля основи гаражних воріт.
  2. Знайдіть датчик-передавач, який повинен світитися яскравим бурштиновим кольором.
  3. Перейдіть на протилежний бік гаражних воріт і знайдіть приймаючий датчик, який зазвичай світиться зеленим кольором, якщо промінь від передавального датчика правильно вирівняний. Якщо зелене світло не горить або мерехтить, це означає, що промінь не встановлює контакт.
  4. Поверніться до передавального датчика і ослабте гайку-баранчик.
  5. Відрегулюйте передавальний датчик, спостерігаючи за світлом на приймальному датчику. Якщо індикатор на приймальному датчику світиться зеленим кольором, це означає, що датчики відрегульовано правильно.
  6. Затягніть барашкову гайку на передавальному датчику.

Колеса застрягли в пазах

Якщо гаражні ворота починають зачинятися, але на певному етапі рухаються заднім ходом, проблема може полягати в тому, що колеса воріт заклинило в колії. Коли ворота відчувають перешкоду, вони розвертаються і відчиняються.

Рішення

Направляючі, які рухають гаражні ворота вгору і вниз, можуть зігнутися або зміститися з місця, коли на них наїжджають великі предмети, такі як газонокосарка, сміттєвий бак або автомобіль. Перевірте напрямну на наявність пошкоджень. Зігніть назад або вирівняйте зігнуті або зміщені напрямні. У разі серйозних пошкоджень може знадобитися заміна напрямних.

Порада

Якщо ролики гаражних воріт не обертаються в напрямних, змастіть їх силіконовою змазкою або замініть.

На пульті дистанційного керування застрягла кнопка

Пульт дистанційного керування або передавач, розташований в автомобілі, може мати липку або несправну кнопку. Бруд, липкі напої або часте використання можуть спричинити короткочасне залипання кнопки, що призведе до самостійного відчинення гаражних воріт.

Навіть якщо пульт дистанційного керування працює належним чином, він може застрягти в консолі автомобіля на предметах, які натискають на кнопку, що призводить до відчинення гаражних воріт.

Рішення

Вийміть пульт дистанційного керування з важкодоступних місць в автомобілі, наприклад, з консолі або з-за сонцезахисного козирка. Стоячи з безпечного боку гаражних воріт, натисніть кнопку і перевірте, чи вона залишається на місці.

Порада

Якщо кнопка не фіксується, спробуйте вставити нові батарейки, оскільки старі батарейки іноді можуть посилати випадкові сигнали.

Очистіть зовнішню поверхню пульта дистанційного керування, якщо навколо кнопки є видимий бруд або налипання. Не використовуйте рідини для очищення пульта дистанційного керування. Якщо пульт дистанційного керування явно в поганому стані, найпростіше придбати новий пульт дистанційного керування.

Дроти датчика безпеки зношені або оголені

Тонкі низьковольтні дроти, які проходять між вушками датчиків безпеки з боків дверцят і моторним блоком, можуть замикати систему, що призводить до того, що дверцята відчиняються і зачиняються самі по собі.

Рішення

Шукайте пошкоджену ізоляцію, оголені ділянки дроту або навіть цвяхи чи скоби, що пронизують дріт. Якщо це трапляється, то найчастіше це відбувається біля самих вічок датчика, де миші можуть прогризти ізоляцію, або ж дроти пошкоджені мітлою чи лопатою.

Обмотайте короткі ділянки оголеного або пошкодженого дроту ізоляційною стрічкою. Якщо довгі ділянки в поганому стані, замініть їх повністю. Дріт можна придбати в будь-якому будівельному центрі або господарському магазині.

Дріт настінної кнопки керування зношений або оголений

Оголене місце або коротке замикання в дроті малого калібру, який веде від моторного блоку відкривача гаражних воріт до настінної кнопки управління, може призвести до того, що гаражні ворота відчиняться самі по собі.

Оголене місце в дроті може зачепити металеву направляючу воріт або іншу деталь — електричний імпульс активує моторний блок.

Рішення

Перевірте дріт на наявність оголених ділянок і обмотайте їх ізоляційною стрічкою. Замініть довгі ділянки дроту на дріт, який можна придбати в побутовому центрі або будівельному магазині.

Настінна кнопка керування замикає або застрягла

Настінна кнопка керування, встановлена біля бічних в’їзних дверей, може призвести до того, що гаражні ворота відчиняться самі по собі. Якщо вона стара або брудна, кнопка може заїдати. У деяких випадках гаражні ворота перебувають у постійному русі, повністю відчиняються, а потім одразу ж опускаються, щоб почати той самий цикл знову.

Рішення

Зніміть кнопку керування зі стіни. Усередині корпусу кнопки також можуть бути ослаблені дротяні з’єднання. Коли ці дроти замикаються на корпус, електричний імпульс призводить до активації пристрою для відкривання дверей. Заміна несправної кнопки керування — найкращий спосіб вирішити цю проблему.

Двері відчиняють сусідні пульти дистанційного керування

Кодів для бездротового відкривання гаражних воріт існує безліч, вони обчислюються тисячами, але вони не є унікальними. У деяких випадках у сусіда може бути встановлений такий самий бездротовий код, як і у вас.

Порада

Якщо така проблема виникає, то це стосується старих гаражних воріт, оскільки новіші відкривачі мають захист від випадкового відчинення.

Рішення

Це легко перевірити — просто попросіть сусіда активувати свої гаражні ворота і подивіться, чи почнуть ваші ворота рухатися. Рішення полягає в тому, щоб перезавантажити ваш гаражний ключ на новий код — інструкція з цього приводу є на кожному ключі для гаражних воріт.

Друкована плата несправна

Якщо гаражні ворота відчиняються самостійно, проблема може бути пов’язана з логічною платою відкривача або схемою всередині самого моторного блоку.

Рішення

Проблеми з друкованою платою можна усунути. Рішення може полягати в перепайці нещільного з’єднання. Це не проект для більшості звичайних майстрів. Зверніться до кваліфікованого сервісного фахівця, щоб він полагодив пристрій, або замініть його повністю.

Порада

Звернення до спеціаліста може коштувати стільки ж, скільки і заміна пристрою для відкривання гаражних дверей, але це має додаткову перевагу — вилучити пристрій зі сміттєзвалища.

Несправний сошник гаражних дверей

Якщо всі інші способи не спрацювали, настав час або викликати майстра, або замінити весь пристрій для відкривання гаражних дверей.

Рішення

Встановити новий пристрій для відкривання гаражних воріт може будь-яка людина з середніми фізичними можливостями. Враховуючи, що проблеми з вашим відкривачем створюють реальні ризики для безпеки, новий відкривач має сенс, якщо ви не можете відстежити причину і зупинити відкривання воріт самостійно.

Чи може хтось інший відчинити мої гаражні ворота?

Хоча це трапляється рідко, але хтось може відчинити ваші гаражні ворота, якщо їхній пульт дистанційного керування має такий самий бездротовий код, як і ваш. Гаражні ворота також можна зламати за допомогою пристрою, який називається код-граббер. Однак більш імовірно, що злодій фізично відкриє ваші гаражні ворота. Щоб захистити гаражні ворота, коли ви у від’їзді, від’єднайте шнур живлення і вставте запобіжні штифти в направляючі.

Чому гаражні ворота зачиняються і відчиняються знову?

Гаражні ворота зачиняються і відчиняються, як правило, через те, що сенсорні вічка забруднені, заблоковані або зміщені, або колеса застрягли в рейках. Кнопки пульта дистанційного керування або настінного пульта можуть застрягти. Низьковольтні електричні дроти, що ведуть до вушок датчика або настінної кнопки управління, можуть бути зношеними або оголеними.

Як зробити так, щоб гаражні ворота не відчинялися самостійно?

Щоб гаражні ворота не відчинялися самостійно, почистіть або усуньте перешкоди на шляху сенсорних вічок або переставте їх у потрібне положення. Якщо колеса застрягли в напрямних, слід вигнути напрямні у потрібну сторону. Кнопки пульта дистанційного або настінного керування можна почистити або замінити новими. Потерті або оголені низьковольтні дроти можна заново ізолювати ізоляційною стрічкою або повністю замінити.

Джерела статей

Для підтвердження фактів у наших статтях Spruce використовує лише високоякісні джерела, включаючи рецензовані дослідження. Ознайомтеся з нашим редакційним процесом, щоб дізнатися більше про те, як ми перевіряємо факти і забезпечуємо точність, надійність і достовірність нашого контенту.

  1. Як захистити свій дім, поки ви у від’їзді. Департамент громадської безпеки штату Міссурі
Позначки:, , , , , , , , ,
close